Alimente care îţi sporesc cheful de sex pe care, probabil, nu le mănânci

Alimentatia capata un interes din ce in ce mai mare, mai ales ca ea influenteaza fiecare aspect al vietii, inclusiv cheful de sex. O alimentatie corecta te poate ajuta sa fii in forma, sa dormi bine, sa iti mearga mintea si sa ai chef de sex. Vezi mai jos cateva alimente care te pot ajuta sa-ti mentii cheful de sex la cote ridicate si pe care, cel mai probabil, nu le mananci.
Romania TV
30 oct. 2012, 21:09
Alimente care îţi sporesc cheful de sex pe care, probabil, nu le mănânci

Seminte de in si de dovleac. Alimentele care contin fibre au un efect substantial si asupra cresterii libidoului. Aici pot fi incluse semintele de dovleac, de in, de floarea soarelui, de mac, cerealele integrale (secara, ovaz, orz) si fructele de padure.

Cartofii dulci sunt o alternativa mult mai sanatoasa la cartofii prajiti. Mai mult decat atat, sunt si foarte buni la sex. Betacarotenul se transforma in vitamina A, care ajuta la mentinerea sanatatii aparatului genital feminin. In plus, ajuta si la echilibrarea hormonala.

Miezul de nuca este un bun afrodisiac. El stimuleaza celulele nervoase si circulatia sangvina, ceea ce ajuta la sporirea dorintei sexuale. Daca pui miez de nuca in cafea te poti bucura efect dublu, pentru ca si cafeaua are rolul de a stimula cheful de sex.

Carnea de oaie si de berbec. Ca si ficatul si carnea de vita, carnea de miel, oaie sau berbec are mult zinc.

Avocado. Datorita formei, avocado este considerat un fruct feminin. Nu numai forma lui este incitanta, ci si continutul bogat de potasiu si vitamina B6 care ajuta sa imbunatatirea functiilor sexuale. In trecut, preotii spanioli interziceau acest fruct pentru a domoli libidoul enoriasilor.

Citeşte mai mult pe sfatulparintilor.ro

DailyBusiness
Scriitorul maghiar László Krasznahorkai este laureatul Premiului Nobel pentru Literatură în 2025
Spynews
E confirmat! Iubita lui Toto Dumitrescu este însărcinată! Declarații oficiale
Fanatik.ro
Nu s-au ferit de cuvinte! Ce spun israelienii după bannerul afișat de români la adresa lui Lisav Eissat. „Patria sa nu l-a cruțat”
Capital.ro
România a pierdut cea mai mare voce a țării. Cântăreața s-a stins prea devreme. Lumea a iubit-o enorm
Playtech.ro
Amendă de 1.600 de lei pentru șoferii care nu cunosc regulile din sensul giratoriu. Greșeala banală care te costă scump
Adevarul
Putin a ajuns într-o țară în care ar putea fi arestat, în baza mandatului emis de Curtea Penală Internațională de la Haga
wowbiz.ro
S-A AFLAT! Substanța care ar fi ucis-o, de fapt, pe Andreea Cuciuc! Mama fetei aruncă BOMBA, la un an după tragedie
Economica.net
Mini-Dacia! Anunţ oficial despre noul "Lăstun Hipster" (FOTO interior/exterior)
Prosport.ro
FOTO. La 24 de ani e iubita unui milionar de 73 de ani și e criticată pentru comportamentul ei
kanald.ro
Ce este atonia uterină, afecțiunea din cauza căreia a murit Mădălina. Tânăra polițistă de 29 de ani s-a stins din viață imediat după ce a născut natural
Cancan.ro
Doina Teodoru și-a găsit un nou 'chef' care-i face poftele! După despărţirea de Cătălin Scărlătescu, celebra actriţă confirmă că dragostea trece prin stomac
iamsport.ro
Remember. Un sfert de secol de la ziua în care Michael Schumacher a repus Ferrari pe tronul Formulei 1
MediaFlux
Război între Rusia și România! Adevărul despre țara noastră
stirilekanald.ro
Un seism puternic de 7,4 a lovit Filipine. Autoritățile au emis alertă de tsunami
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025