Anca Țurcașiu s-a reprofilat. Nimeni nu se aștepta ca actrița să devină profesionistă în acest domeniu: „Am încheiat primul contract”

Anca Țurcașiu s-a reprofilat. După divorțul de Cristian Georgescu, actrița s-a mutat din vila de 300.000 de euro din Corbeanca, iar acum locuiește într-un apartament, în București. Vedeta a optat pentru un mobilier din lemn masiv, iar culorile predominante sunt alb și maro, creând o atmosferă elegantă și caldă.
Alina Costache
22 mai 2024, 10:56
Anca Țurcașiu s-a reprofilat. Nimeni nu se aștepta ca actrița să devină profesionistă în acest domeniu:
Anca Țurcașiu s-a reprofilat

Anca Țurcașiu s-a reprofilat. Pe lângă muzică și teatru, artista a fost mereu atrasă și de design. Pe rețelele sociale, obișnuiește să posteze imagini și videoclipuri din interiorul casei sale, oferindu-le fanilor o privire în locuința sa.

Citește și: Anca Țurcașiu, în culmea fericirii, la patru ani de la divorț. „Mă declar îndrăgostită iremediabil”

Anca Țurcașiu s-a reprofilat

Am dreptul să practic această profesie oriunde în România şi în Europa. Însă, până acum, îmi exersasem imaginaţia, în domeniul ăsta, doar în beneficiul prietenilor. Abia de curând am încheiat primul proiect de design de interior, ca profesionist”, spune vedeta pentru formula-as.ro.

În prezent, Anca Țurcașiu se ocupă de mai multe proiecte de design interior. „Astăzi am finalizat ultimul proiect de design la care am lucrat „efectiv”, (pentru că m-a lăsat baltă muncitorul….😅😉), dar sunt foarte fericită pentru că am reușit într-un timp foarte scurt, trei săptămâni , să aduc laolaltă elementele pe care mi le-am propus, piesele de mobilier și decorațiunile necesare. Am dus la bun sfârșit povestea pe care mi-am imaginat-o! Sunt fericită! Mulțumesc celor care mi-au fost alături!”.

Anca Țurcașiu, despre rolul de soacră

Chiar dacă o bună parte din timp i-a fost ocupată de carieră, a fost o mamă prezentă și s-a ocupat de fiul ei zilnic. Cântăreața a petrecut mult timp cu Radu, pe care, spune ea, l-a ajutat mereu, în special când venea vorba de școală, și nu are regrete față de relația cu acesta.

Cât despre căsnicia băiatului ei cu soția lui, vedeta spune că a preferat să nu dea sfaturi și să îi lase pe aceștia să-și trăiească viața așa cum își doresc.

Da, am mai spus că n-am dat sfaturi sub nicio formă și nici nu mă bag în viața lor. Sunt foarte fericiți, se iubesc foarte mult. Regrete vizavi de relația cu Radu nu am. Am fost foarte prezentă în viața lui, chiar dacă plecam mult în turnee. Am fost o mamă care a făcut lecții cu el în fiecare zi, care petrecea mult timp cu el, ocupându-ne de o grămadă de activități împreună”, a spus Anca Țurcașiu.

DailyBusiness
România are peste 3,5 milioane de elevi și studenți, dar numărul absolvenților scade
Spynews
Zodiile care vor avea parte de o săptămână excepțională. Norocul le surâde între 6 și 12 iulie
Fanatik.ro
Ce a făcut Assad Al-Hamlawi în vacanță. A riscat o accidentare gravă! Imaginile care i-au speriat pe fanii Universității Craiova. Video
Capital.ro
Doliu în cultura românească. A murit Constantin Mircea Pătrașcu, unul dintre cei mai importanți specialiști ai Muzeului Satului
Playtech.ro
Fenomen unic în Europa. Stațiunea din România unde oamenii intră de bunăvoie în „vulcani reci”
Adevarul
De ce arborii plantați de China în cadrul amplului program de reîmpădurire cresc cu 66% mai repede decât pădurile naturale?
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un tată și-a pierdut fiul de 11 ani, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat în Mehedinți. Bărbatul este în stare gravă
iamsport.ro
Trei fotbaliști au ajuns pe ”lista neagră” a lui Dinamo! Clubul negociază rezilierea contractelor
MediaFlux
Anunțul zilei de la Ministerul Muncii! Sunt vizate contractele individuale de muncă
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?