Andra, adevărul despre plecarea de la Vocea României: „Nu era despre mine acolo. Nu sunt genul ăla de om. Nu vreau să trăiesc astfel de momente”

Andra a spus lucrurilor pe nume. Artista a fost jurat la Vocea României, alături de Smiley, Tudor Chirilă și Irina Rimes, însă a stat doar un sezon în competiție, iar acum a dezvăluit motivul.
Alina Costache
30 dec. 2023, 10:44
Andra, adevărul despre plecarea de la Vocea României:

Andra, în vârstă de 37 de ani, a fost apoi înlocuită de Horia Brenciu. Artista a spus că a fost dezamăgită de dinamica dintre jurați impusă de producători, iar acest lucru a făcut-o să reconsidere participarea la un nou sezon.

„Percepția mea față de Vocea României era că un antrenor nu trebuie să concureze cu un alt antrenor. Nu era despre mine acolo. Eu m-am dus să-mi pun pe tavă toate informațiile pe care eu le adunasem în cariera mea și să ajut oamenii din echipa mea să fie buni. Pentru mine, antrenor bun însemna ca oamenii să rămână cu ceva din experiența Vocea României”, a mărturisit vedeta în cadrul podcastului moderat de Mihai Morar.

Citește și Ce diferența de vârstă există între Sânziana Negru și Ștefan Floroaica. Actorul e mult mai tânăr decât câștigătoarea America Express

Andra a mai spus că nu i-a plăcut faptul că, în loc să se axeze pe concurenți și evoluția lor, concursul a scos în prim-plan competiția dintre antrenori.

„Și eu m-am dus acolo și m-am lovit, efectiv, de o competiție între antrenori, cine să spună nu știu ce, care să-l atace pe celălalt, iar eu nu pot să zic că sunt genul ăla de om care nu face față. Fac față, pot să răspund provocărilor de genul, dar nu vreau să trăiesc astfel de momente”, a mai spus ea.

„M-am dus, mi-au promis producătorii că n-o să fie pe ceartă și o să fie ca afară, când nu se schimbă respectul dintre antrenori (…) Sigur că mă zbat să-l am pe ăla la mine în echipă, dar nu cu mici cuțite aruncate spre un alt antrenor, pentru că, practic, asta se întâmpla. Eu trebuia să fiu rea, că ăsta era show-ul. Intri într-un joc în care nu-ți face păcere.

Nu pot să zic că mi-a plăcut battle-ul ăsta dintre antrenori, pentru că nu sunt genul care să răspundă la asta. Atunci am răspuns, eu sunt o persoană competitivă, sunt o persoană care să spună lucrurilor pe nume. La final am spus că trebuie să vină altcineva în locul meu”, a mai dezvăluit Andra în interviul oferit lui Mihai Morar la „Fain și Simplu”.

Citește și Oana Roman, adevărul despre separarea de Marius Elisei. Cum a plănuit vedeta despărțirea pas cu pas: „Eu am știut de mult că nu mai merită și, totuși, am mai încercat”

 

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
De ce i s-a spus ”Groapa din Ștefan cel Mare” stadionului Dinamo. De unde provine, de fapt, denumirea
Capital.ro
Călin Georgescu își face propriul partid politic? E cea mai mare forță din România: George Simion nu este omul oamenilor lui, el este omul altora
Playtech.ro
Acte necesare pentru vânzarea unei case. Documentul fără de care nu poţi înstrăina un imobil
Adevarul
Unde s-ar ascunde, de fapt, Abdullah Ataș — milionarul care a omorât un polițist și a evadat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Cunoscutul milionar a dezvăluit ce bacșiș l-a învățat Giovanni Becali să lase la restaurant: ”Nu te sfătuiesc să faci așa!”
MediaFlux
Pensii februarie. Plățile s-ar putea face diferit pentru români. Ce schimbări ar aduce Ministerul Finanțelor pentru februarie
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil