Blue Air reia zborurile către Marea Britanie, Spania, Italia şi Belgia

Blue Air reia zborurile către destinaţii din Marea Britanie, Spania, Italia şi Belgia, în urma ridicării restricţiilor de călătorie către aceste state, potrivit unui comunicat remis marţi de operatorul aerian.
Romania TV
07 iul. 2020, 14:21
Blue Air reia zborurile către Marea Britanie, Spania, Italia şi Belgia

Compania aeriană Blue Air operează următoarele zboruri: de pe aeroportul Henri Coandă Bucureşti către Bruxelles, Florenţa, Milano Malpensa, Napoli, Liverpool, Londra Luton, Malaga, Valencia şi Palma de Mallorca, din Bacău către Bruxelles, Bergamo, Roma, Torino, Londra Luton şi din Iaşi către Bruxelles, Torino, Londra Luton.

Pe de altă parte, Blue Air anunţă că, o dată cu avansarea lucrărilor de modernizare a infrastructurii IT, facilităţile de replanificare zboruri, verificare zboruri şi check-in online sunt din nou disponibile şi complet funcţionale. Astfel, tuturor pasagerilor care au cumpărat bilete direct de pe site-ul Blue Air şi care au fost afectaţi de anulările determinate de starea de urgenţă şi apoi de restricţiile anunţate săptămânal în cursul ultimelor săptămâni de stare de alertă, le-au fost rambursate integral sumele aferente biletelor de avion achiziţionate, prin transferarea acestora în portofelul virtual Blue Wallet.

Citeşte şi: Lista ţărilor din care românii se pot întoarce fără izolare şi carantină

Pasagerii care au cumpărat bilete de pe site-ul Blue Air pot accesa aceste fonduri pentru achiziţionarea de bilete şi servicii Blue Air începând de marţi, se precizează în comunicatul companiei

În prezent, această facilitate este disponibilă pentru cumpărarea unor bilete cu valoare egală sau mai mică decât valoarea zborurilor anulate, plăţile mixte din portofelul electronic şi card urmând să fie posibile începând cu data de 10 iulie.

Pentru pasagerii care au cumpărat bilete de la agenţiile partenere, aceştia vor putea vizualiza şi utiliza sumele transferate în portofelul electronic începând cu data de 15 iulie în funcţie de rapiditatea cu care aceste agenţii vor integra sistemele Blue Air, potrivit comunicatului.

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Fostul președinte al lui Adrian Mutu, Alain Orsoni, a fost împușcat mortal la înmormântarea mamei sale: ”Era un om extraordinar”
Fanatik.ro
Rapid îl cedează pe „Xavi”, jucătorul adus de Daniel Sandu: unde ajunge mijlocașul după plecarea din Giulești
Capital.ro
Doliu în muzica populară. A murit unul dintre cei mari artiști din România. A impresionat-o chiar și pe Maria Tănase
Playtech.ro
Contestația la impozit în 2026: unde se depune, ce documente îți trebuie și ce prevede legea
Adevarul
Macron insistă să negocieze cu Putin. Cum ar trebui decriptat la București planul Franței: „E liderul de care Europa avea nevoie”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Cazul Mario Iorgulescu: Gică Hagi ”a făcut demersuri de urgență pentru avionul-ambulanță” care l-a scos din țară. Mihai Rotaru și Cosmin Olăroiu s-ar fi implicat și ei
MediaFlux
ANAF anunță noi reguli pentru persoanele fizice! Au intrat în vigoare de la 1 ianuarie 2026
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend