Burleanu are un concurent serios pe post. Ciprian Marica vrea să candideze la şefia FRF

Ciprian Marica şi-a anunţat retragerea din activitatea sportivă, din cauza problemelor medicale, iar Adrian Mutu dezvăluie că fostul atacant vrea să candideze la preşedinţia FRF.
Iulian Tudor
31 oct. 2016, 12:53
Burleanu are un concurent serios pe post. Ciprian Marica vrea să candideze la şefia FRF

„Vreau să îl salut, am avut ani buni la echipa naţională. Sper să fie OK, am înţeles că are ceva probleme de sănătate. Îmi pare rău, păcat, dacă nu avea aceste probleme putea să mai joace. A fost un atacant foarte bun pentru noi, pentru echipa naţională, a dat şi multe goluri pentru echipa naţională.

Citeşte şi Ciprian Marica şi-a anunţat retragerea din fotbal. Sportivul are doar 31 de ani

Ar fi interesant să fie şi el în organigrama clubului Dinamo, dar am văzut că se duce mai mult la meciurile Stelei. El probabil are alte lucruri în cap, am înţeles că vrea să candideze la FRF, are o fundaţie. Îi doresc baftă la preşedinţia FRF, îl votez, îl susţin„, a spus Adrian Mutu, despre fostul său coleg de la naţională, Ciprian Marica.

Următoarele alegeri pentru preşedinţia Federaţiei Române de Fotbal vor avea loc în 2018.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Trei persoane au ajuns la spital după un incident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat după coliziunea cu un alt autovehicul
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”