Chipciu şi Stanciu au marcat pentru Anderlecht. Golurile lor n-au fost suficiente pentru victorie VIDEO

Alex Chipciu şi Nicuşor Stanciu au marcat pentru Anderlecht în meciul de pe teren propriu cu St. Etienne, din grupa C a Ligii Europa.

08 dec. 2016, 20:20

Chipciu a deschis scorul în minutul 21, iar zece minute mai târziu Stanciu a mărit avantajul cu un șut plasat, cu piciorul stâng. S-a intrat cu 2-0 la pauză pentru Anderlecht, dar după pauză s-a prăvălit dezastrul peste belgieni.

St. Etienne a ratat un penalty în minutul 54, prin Saivet, iar apoi a marcat prin Soderlund, în minutele 62 şi 67, şi Monnet-Paquet, în minutul 74, francezii câştigând cu scorul de 3-2. Din grupa C s-au calificat în primăvara europeană St. Etienne (12 p) şi Anderlecht (11 p).