Cristian Țânțăreanu are Covid. Mesajul dur transmis de afacerist antivacciniștilor: „I-aș băga în pușcărie”

Cristian Țânțăreanu a fost infectat cu Sars-Cov-2 și a povestit cum a fost internat la spitalul "Matei Balș" din Capitală. Din fericire, milionarul a făcut o formă ușoară a bolii care i-a permis să se recupereze.
Ruxandra Rădulescu
26 oct. 2021, 17:58
Cristian Țânțăreanu are Covid. Mesajul dur transmis de afacerist antivacciniștilor:

Cristian Țânțăreanu, milionarul din Corbeanca, a fost testat pozitiv pentru Covid-19. Chiar dacă era vaccinat cu shema completă, afaceristul a avut nevoie de îngrijiri medicale. Acesta a fost internat timp de o săptămâna la Institutul Matei Balș din Capitală.

Din fericire a făcut o formă ușoară a bolii, iar medicii au făcut tot posibil ca starea de sănătate a milionarului să-i permită să plece pe picioarele sale acasă.

”Am fost bolnav, m-am vindecat. Eram vaccinat de două ori și, când am ajuns în spital, trebuia să fac doza trei. Probabil am făcut o formă mai nu știu cum, dar tot nu a fost prea ușoară. De vreo 5 zile au venit acasă. Am stat în spital o săptămână, și o săptămână acasă. Îmi era rău, îmi scăzuse oxigenul, când am văzut că scade dramatic m-am dus în spital. E nenorocire! Mai am niște medicamente de luat și cam asta este treaba. La Matei Balș am fost internat, nu știu cum este în altă parte, dar m-am uitat cum funcționează treaba o săptămână și sunt mari profesioniști”, a declarat Cristian Țânțăreanu.

Citește și: Cine va moşteni averea lui Cristian Țânțăreanu de aproape 30 de milioane de euro. Excentricul afacerist de la Corbeanca are testamentul deja făcut

Cristian Țânțăreanu: „Din cauza lor au ajuns să moară pe zi în România”

Cristian Țânțăreanu nu s-a îndoit niciodată de existența coronavirusului și nu a fost adeptul teoriilor conspiraționiste. În momentul de față urmează acasă un tratament de specialitate, recomandat de medici, pentru a se vindeca complet.

Afaceristul a transmis un mesaj dur pentru persoanele nevaccinate. De asemenea, el este consternat de modalitatea în care autoritățile din România gestionează situația actuală.

“Sigur că credeam, păi sunt tâmpit? Nu văd în fiecare zi ce este? Numai citind numărul de morți și de internați la ATI e suficient. Nu trebuie să te pricepi. Sunt foarte mulți idioți, eu i-aș aresta. Din cauza lor am ajuns să moară pe zi în România câți mor în toată Europa. Asta e crimă!

Eu, în primul rând, pe ăștia care dezinformează i-aș băga în pușcărie. Există legea acum, nu știu cum se cheamă, au dat-o ei mai demult. A doua treabă… ca să îi conving, ăia care spun ‘nu’ și ajungeau la spital și mureu mă duceam și îi filmam pe toți muribunzii nevaccinați când își dau obștescul sfârșit. Îi dădeam la televizor, iar la înmormântare mă duceam și spuneam: ‘Mă, criminalule, tu ai omorât-o pe mă-ta, l-ai omorât pe tac-tu, mâncând rahat. Nu da ochii peste cap, că tu i-ai omorât!’

Cu o treabă d-asta, cu ei filmați murind și cu forța legii… A fost suficient să îi sperie de două ori și acum stau la cozi tâmpiții! Au ajuns să stea duminica 5,6 ore la coadă, la vaccinare. Apar tot felul de medici idioți, tot felul de preoți tâmpiți… Eu i-aș da afară, să se ducă să facă alta meserie”, a mai spus Cristian Țănțăreanu, potrivit CanCan.

Citește și: Motivul pentru care Cristian Ţânţăreanu a afirmat despre Anca Ţurcaşiu şi fostul ei soţ că ar fi frecventat cluburi de swingeri: „Atunci am început să spun tot felul de prostii…”

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Alina Marymar îi dă fatala Lambadei, după ce a dat de înțeles că este însărcinată: "Nu știe să scrie și să citească”
Fanatik.ro
Cum se califică Universitatea Craiova în primăvara europeană din Conference League! Oltenii pot merge mai departe și cu o înfrângere la Atena. Update
Capital.ro
Secretul din naștere al lui Ion Iliescu. L-a ajutat să se impună lângă Ceaușescu și să conducă apoi România: Așa sunt câștigătorii!
Playtech.ro
Cine este Liana Nicoleta Arsenie, președinta Curții de Apel București, și ce avere deține
Adevarul
Avertismentul dur al unui general polonez către Putin: „Dacă ne atacați, intrăm în Kaliningrad”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Cum se transmite lepra și cum îți dai seama că ai intrat în contact cu boala. Este alertă epidemiologică după confirmarea unui caz la Cluj-Napoca
iamsport.ro
Un suporter al FCSB, la un pas de tragedie la finalul meciului cu Feyenoord! A căzut din tribună la golul lui Tănase
MediaFlux
Nimeni nu scapă. Toate informațiile vor fi transmise în timp real către autorități
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu