Cum arată Cătălina Ponor, la 7 ani de când s-a lăsat de gimnastică. Campioana a ajuns de nerecunoscut

La șapte ani de când s-a retras din gimnastică, sport care a făcut-o celebră și a împlinit-o profesional, Cătălina Ponor arată cu totul diferit. Fosta sportivă s-a schimbat radical, însă nu regretă nimic.
Filip Stan
20 aug. 2024, 13:49
Cum arată Cătălina Ponor, la 7 ani de când s-a lăsat de gimnastică. Campioana a ajuns de nerecunoscut
Cum arată Cătălin Ponor, la 7 ani de când s-a lăsat de gimnastică. Campioana a ajuns de nerecunoscut

Cătălina Ponor este una dintre gimnastele din România care a făcut spectacol cu fiecare apariție, indiferent de competiție. Aceasta a fost una dintre cele mai bune sportive ale țării noastre, reușind să cucerească de-a lungul timpului numeroase medalii internaționale. În urmă cu șapte ani, gimnasta și-a anunțat retragerea, iar acum este de nerecunoscut.

Citește și: Scandal revoltător la nivel înalt! Cătălina Ponor nu are voie să se apropie de lotul gimnastelor din România

Cătălina Ponor s-a schimbat radical de când a renunțat la gimnastică

Cătălina Ponor, în vârstă de 37 de ani, este una dintre cele mai bune gimnaste pe care România le-a avut. Ea a uimit pe toată lumea în urmă cu 20 de ani, la Jocurile Olimpice de la Atena, când a câștigat 3 medalii de aur, la bârnă, sol și în proba pe echipe. Tot atunci, gimnasta a fost supranumită „Regina bârnei”, știind doar ea câte eforturi și câtă muncă a stat în spatele succesului său.

Drumul în lumea sportului a început pentru Cătălina Ponor la o vârstă fragedă. Pe vremea când avea numai patru ani, aceasta a fost descoperită de cei doi antrenori ai naționalei de gimnastică a României, Octavian Bellu și Mariana Bitang. Aceștia au văzut potențialul gimnastei și au invitat-o să se antreneze alături de ei, la națională. Mai apoi, Cătălina Ponor și-a făcut debutul în competițiile internaționale în anul 2003, pe când avea 16 ani. Au urmat numeroase competiții câștigate, însă în anul 2007, gimnasta șoca pe toată lumea anunțându-și retragerea la vârsta de doar 20 de ani.

Însă, la patru ani după ce și-a anunțat prima retragere, Cătălina Ponor a revenit în atenția tuturor și a reluat șirul victoriilor. Cariera sportivei a fost marcată de numeroase accidentări, ce au făcut-o să renunțe de câteva ori la sportul pe care îl iubea, însă de fiecare dată a urmat și o revenire în forță. În anul 2017, sportiva participa la Mexico Open, ultimul turneu din cariera sa. După turneul din Mexic, Cătălina Ponor și-a anunțat pentru ultima oară retragerea din gimnastică, la vârsta de 30 de ani.

În total, de-a lungul carierei sale sportive, gimnasta a câștigat 23 de medalii la Jocurile Olimpice, Campionatele Mondiale și Campionatele Europene, iar dintre acestea, 12 au fost de aur.

Au trecut 7 ani de când Cătălina Ponor a renunțat la sportul care a făcut-o celebră, iar viața ei are acum un alt curs. Sportiva a devenit mamă, are acum doi copii frumoși, iar toată atenția sa se concentrează asupra acestora. De când a renunțat la sport, trupul fostei gimnaste a suferit câteva modificări, s-au adunat câteva kilograme în plus, însă chiar și așa, fosta sportivă este într-o formă de zile mari, mai ales după cele două nașteri, semn că are în continuare grijă la activitățile avute și la alimentație.

Citește și: Cătălina Ponor a pierdut procesul cu Serviciul Taxe şi Impozite. Ce a cerut fosta campioană olimpică

 

DailyBusiness
Lovitură de proporții în Europa! Pașapoartele care dispar definitiv. UE le-a declarat ilegale
Spynews
Lele, spulberat de Poliție / Dovada că artistul a ascuns adevărul în scandalul cu Andra Voloș
Bzi.ro
Avertismentul nutriționiștilor privind pufuleții din dieta Mihaelei Rădulescu! „Evitați cât puteți pufuleții cu arome!“
Fanatik.ro
Animalul care merge la export. Carnea lui ajunge într-o țară unde aproape că nu se consumă deloc
Capital.ro
Permisul auto care NU se mai poate schimba. Legea din România o interzice, degeaba depui cerere
Playtech.ro
Meteorologii EaseWeather anunță o vară neobișnuită. Canicula vine mai devreme vara aceasta. Ce temperaturi vor fi în iunie și iulie
DailyBusiness
Peste 223.000 de români ar vrea să muncească, dar sunt blocați!
Adevarul
Codurile secrete de pe TikTok ale principalilor candidați la prezidențiale. Cum sunt manipulați algoritmii prezidențiabililor
wowbiz.ro
Vestea care a șocat internetul! Vedeta a fost găsită moartă înainte de ziua ei. Ce s-a întâmplat cu ea?
Spynews
Cătălin Moroșanu, mesaj de susținere pentru Mihai Leu. Fostul campion e internat la Spitalul Fundeni, după ce a fost operat / FOTO
Spynews
Cât costă o porție de mici cu muștar și pâine de 1 Mai, în funcție de locul unde îi mănânci. Prețurile variază de la piață la restaurant
Evz.ro
Românul care a dat lovitura cu micii. Rețeta cale l-a îmbogățit
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Gimnasta a făcut avere din alte activități: „Bărbații mi-au cerut apa în care m-am spălat”
kanald.ro
Destin frânt pe calea ferată! Doi soți din Timiș au murit după ce mașina li s-a oprit pe șine
Cancan.ro
Vești de ULTIMA ORĂ despre Mihai Leu, din spital. A fost detubat și...
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Retragere imediată! Lovitură totală pentru George Simion. Decizia BEC e finală și definitivă
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
De ce a pozat Corina Ungureanu într-o revistă pentru bărbați
stirilekanald.ro
A fost ucis de fostul cumnat, pe care l-a ajutat să-și repare casa. Cuprins de aburii alcoolului, agresorul l-a înjunghiat fără milă: „Era în casă jos, plin de sânge”
Importanța mentoratului în lansarea unei cariere cât mai devreme posibil
MediaFlux
Atenție, șoferi! Camerele inteligente din trafic sunt capabile să detecteze dacă vorbești la telefon. Amenda vine direct acasă
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Când lecțiile vin de la repetenți: ce ne transmite JD Vance înainte de alegeri