Cum se căieşte Sile Cămătaru în puşcărie, pentru relele comise. O poză cât o mie de cuvinte FOTO

Sile Camataru, aflat în închisoare, susține că se căiește pentru multele infracțiuni pe care le-a comis și spune că a găsit salvare în Dumnezeu. Într-un interviu pentru Kanal D, acesta a afirmat că citește cărți de rugăciuni în penitenciar și speră ca și fiul său Albert, cercetat în libertate după ce a injungiat un om, să se izbăvească de lumea interlopă.
Romania TV
17 dec. 2019, 18:58
Cum se căieşte Sile Cămătaru în puşcărie, pentru relele comise. O poză cât o mie de cuvinte FOTO

Vasile Balint (52 ani), zis Sile Cămătaru, execută o pedeapsă de 5 ani si 6 luni privind acţiuni de crimă organizată. A fost considerat întotdeauna omul cu pumn de fier în familie, cel care s-a impus prin forţă faţă de rivalii din alte grupari mafiote. El a vorbit în interviul pentru Kanal D despre prima sa condamnare, de pe vremea lui Ceausescu: „Am ajuns inchis fara sa fi facut vreo greșeală„. Totuşi, după Revoluţie, Sile Cămătaru şi fratele său, Nuţu, a făcut zeci de milioane de lei din camatarie si taxe de protectie.

Sile Camataru spune ca s-a linistit si ca acum, dupa o viata zbuciumata – îl cauta pe Dumnezeu. Citeste numai carti de rugaciuni in spatele gratiilor si spera sa i se ierte pacatele.

Reporter Kanal D: Cum traiesti zilele astea pana la Craciun?

Sile Camataru: Stau, ma uit la televizor, vorbesc cu familia la telefon, ma rog cu ei in fiecare seara.

Reporter Kanal D: Temutul Sile Camataru, in momentul cand va iesi de aci, se va retrage definitiv din lumea asta a violentei?

Sile Camataru: De fapt, eu m-am retras de mult timp, numai ca m-am intalnit cu niste politisti de la crima organizata. Au zis: dom’le, a venit asta cu bratele lui mari si nu putem sa ne facem arestarile, dar eu eram acolo inopinat.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Ce s-a ales de jucătorul care a evoluat alături de Messi, Neymar, Iniesta și Suarez la Barcelona. Ce face acum pentru bani
Capital.ro
Interzis pentru proprietarii de locuințe din România. Poți fi pedepsit cu 8 ani de închisoare: Se consideră evaziune fiscală
Playtech.ro
Cum cureți corect ustensilele de lemn și trucul care le prelungește viața în bucătărie
Adevarul
Iranul, în genunchi. Cum au reușit Israelul și SUA să lovească în inima regimului iranian. Superioritatea informațională, cheia operațiunii
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
Cristi Borcea, tranșant după rușinea istorică suferită de FCSB! Prima reacție a finului lui Gigi Becali
MediaFlux
Casele de Pensii, apel privind recalcularea pensiilor! Instituțiile bat obrazul firmelor care greșesc adeverințele
stirilekanald.ro
28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj