Dan Barna are coronavirus. Anunţul liderului USR: „Voi petrece următoarele zile în autoizolare”

Dan Barna are coronavirus. Preşedintele USR a dezvăluit, vineri, că s-a infectat cu virusul SARS-COV-2, motiv pentru care a intrat în autoizolare.
Razvan Mihalascu
26 nov. 2020, 17:22
Dan Barna are coronavirus. Anunţul liderului USR:
Dan Barna are coronavirus. Anunţul liderului USR după ce s-a infectat

Liderul USR a anunţat că s-a infectat cu COVID-19 şi i-a îndemnat pe români să respecte regulile de protecţie.

„Am aflat în această după amiază că am contactat Covid-19. Rezultatul a venit în urma unui test pe care l-am făcut preventiv înaintea unui eveniment la care urma să particip zilele următoare”, a scris Dan Barna, pe Facebook.

Dan Barna are coronavirus. Primele măsuri luate de liderul USR

„Starea mea generală e bună și voi petrece următoarele zile în autoizolare. Voi continua să fiu prezent oriunde va fi nevoie de mine în măsura în care pot face acest lucru online.

Aveți grijă de voi și ai voștri și respectați cu strictețe regulile de protecție. Trecem și peste asta”, a mai precizat liderul USR.

Citeşte şi: Dan Barna, despre coaliţia USR PLUS cu PNL. „Va fi o negociere grea. Îmi doresc ca USR PLUS să guverneze singur. Şi eu pot avea acest vis”

Preşedintele USR a declarat, marţi, că va fi o negociere „grea” cu liberalii privind formarea unei coaliţii guvernamentale şi îşi pune speranţa ca alegerile parlamentare din 6 decembrie USR PLUS să obţină un scor cât mai apropiat de cel al PNL.

„Va fi o negociere grea pentru a face o coaliţie care chiar să aibă şansa să facă reforme în România”, a declarat Dan Barna, marţi, în interviul acordat lui Marius Tucă, la AlephNews.

Citeşte şi: Rareş Bogdan avertizează Opoziţia. „Trebuie ținuți PSD-iștii departe de banii europeni. Noi vom da premierul”

În schimb, europarlamentarul liberal Rareş Bogdan a declarat, miercuri, la România TV, că îşi pune speranţa într-un Guvern format în jurul PNL.

„Votanţii PSD trebuie să ştie că în următorii patru ani la putere în România va fi PNL. Eu nu vorbesc de USR. Domnia sa a vorbit de USR şi e o chestiune normală. Guvernarea se va construi în jurul PNL, într-un parteneriat asumat cu preşedintele României”, a subliniat Rareş Bogdan.

Citeşte şi: Rareş Bogdan îl contrazice pe economistul-şef BNR. „Nu tăiem nimic. Nu va fi niciun lockdown. Nu se va închide România”

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Cu cine negociază, de fapt, Nicolae Stanciu în Superliga. Surpriză totală – nu e FCSB, nu e Rapidul lui Șucu
Capital.ro
Șoferii care vor plăti până la 250 de lei pentru parcare. Nu se acordă locuri fixe. Primăria anunță cine poate solicita
Playtech.ro
Rampă de acces în bloc. Ce riscă asociațiile de proprietari care nu asigură accesul persoanelor cu handicap
Adevarul
„România este una dintre prăzile cele mai facile pentru Putin”. De ce debarcarea lui Orban nu aduce liniște la București
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani și-a pierdut viața pe loc după ce mașina pe care o conducea s-a ciocnit violent de un autobuz, în Bistrița. Alte două persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Edi Iordănescu a dezvăluit ”informațiile primite pe surse” înaintea eliminării României de la Euro 2024: ”Nu le puteam proba”
MediaFlux
PAPARAZZI Șeful ITM București, Costel Grojdea, vine zilnic la instituție cu un Lamborghini Urus de 300.000 de euro FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj