Dragnea: Listele comune cu PNL ne aduc mai puţini europarlamentari. Trebuie să mergem separat

Preşedintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, a declarat vineri că social-democraţii şi liberalii trebuie să participe pe liste separate la alegerile pentru PE, informează Agerpres. În acest fel, cele două partide vor avea mai mulţi europarlamentari.
Romania TV
10 ian. 2014, 11:16
Dragnea: Listele comune cu PNL ne aduc mai puţini europarlamentari. Trebuie să mergem separat

Întrebat de jurnalişti dacă cele două partide ar trebui să meargă pe liste comune la alegerile europarlamentare, Liviu Dragnea a spus: ‘Nu ştiu dacă este bine, pentru că, în primul rând, s-a tot discutat să avem liste separate. S-ar putea ca mergând separat PNL şi PSD să aibă mai mulţi europarlamentari decât dacă ar merge pe liste comune. Părerea mea este că listele comune ne aduc mai puţini europarlamentari.’

Pe de altă parte, Dragnea a declarat că USL va discuta situaţia de la Ilfov, unde există neînţelegeri între PSD şi PNL, susţinând că ‘este foarte rău’ că în acest judeţ PNL se aliază cu PDL.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Arda Guler, gest de mare campion înainte de Turcia – România! Ce a făcut starul lui Real Madrid. Video exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu anunță marea schimbare în România: Am câștigat. Lucrurile nu vor rămâne așa!
Playtech.ro
Ce drepturi ai dacă ești concediat. Cum te protejează legea și ce poți face
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
iamsport.ro
A izbucnit după ce fotbalistul român nu a fost convocat pentru barajul contra Turciei: ”L-ai adus pe Stanciu, care joacă în China!”
MediaFlux
O dronă a explodat în Tulcea! Primele imagini video
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu. Analiza FIFA
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj