EBA face profit în plină criză cauzată de pandemie. Ce vinde fiica lui Băsescu

Mezina lui Traian Băsescu, Elena Băsescu, profită de pademia de coronavirus pentru a face bani. Vinde măști de protecție. Astfel, fata preşedintelui a intrat în rândul multor oameni care au profitat de criza sanitară pentru un plus și de imagine, dar și pe partea financiară, anunţă Gazetaromaneasca.com.
Romania TV
30 iun. 2020, 12:44
EBA face profit în plină criză cauzată de pandemie. Ce vinde fiica lui Băsescu

După ce a fost europarlamentar din partea PDL (2009-2014), Elena Băsescu, care este mama a trei copii, s-a lansat în afaceri. Aceasta își asortează des vestimentațiile cu cele ale copiilor, așa că s-a gândit să vină în ajutor mamelor care vor să facă același lucru și să creeze ținute speciale pentru toată familie, de la mic la mare. Acum, contextul a împins-o să producă propriile măști de protecție, dar nu orice măşti, ci colorate și cu desene, pentru întreaga familie, scrie pe site-ul ebakids.ro.

Fata fostului preşedinte a fondat compania Elena Băsescu & Kids SRL în 2018, fiind, în prezent, unic acționar și administrator al acesteia.

În datele raportate pe 2018, compania a raportat pierderi de 13.000 de lei în doar o lună și câteva zile. Măştile lansate în plină creștere a cazurilor de coronavirus costă între 32 și 42 de lei.

„Eu vă recomand măştile textile reutilizabile, din bumbac 100%, cu dublu strat protector din tifon: sunt mai confortabil de purtat şi, pe termen lung, sunt mult mai ieftine decât cele chirurgicale, care trebuie înlocuite după doar câteva ore. În plus, pot fi şi un accesoriu vestimentar mai vesel într-o perioadă destul de ternă şi aparent lipsită de optimism”, a scris Elena Băsescu pe pagina sa de Facebook.

Citeşte şi: Circque du Soleil, faimoasa companie de divertisment, a intrat în faliment. Afacerea e închisă după 36 de ani, din cauza Covid-19

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Părinții din Iași, care au încercat să-și ucidă bebelușul, condamnați la închisoare! Cât timp vor sta în spatele gratiilor
Fanatik.ro
Gigi Becali a stabilit prețul uriaș cu care vinde FCSB: „Vine un american și o ia!”
Capital.ro
Regulă la bloc 2026. Cine plătește când apar probleme la bloc? Ce spune legea în cazul reparațiilor la acoperiș
Playtech.ro
Când este mai avantajos să faci rambursare anticipată: la începutul sau la finalul creditului
Adevarul
Au cumpărat o casă în Sicilia cu doar 40.000 de euro, dar au descoperit capcana care le poate ruina visul: „Devine o gaură neagră pentru bani”
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu patru mașini pe A1! Traficul a fost deviat pe o singură bandă, în apropiere de Sibiu
iamsport.ro
Fostul selecționer al României a anunțat că vrea să revină la națională: ”Mi-aș dori să reușesc o performanță mai mare decât ultima!”
MediaFlux
Ajutoare de stat pentru pensionari în 2026. Românii trebuie să depună o cerere
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România