Emisiunea „Burlacul” revine la Antena 1. Cine va fi prezentator: „Mă pot implica să-l trag de mânecă pe burlac”

Antena 1 readuce, după cinci ani, reality show-ul "Burlacul". Răzvan Fodor, câștigătorul Asia Express sezonul 3, va fi noul prezentator în sezonul cu numărul șase, anunță reprezentanții postului.
Romania TV
15 iul. 2020, 07:54
Emisiunea

Răzvan Fodor îl va ajuta pe „burlac”, care nu a fost încă anunțat, să-și găsească o soție. Filmările vor avea loc atât în România, cât și în străinătate.

„Mi-a plăcut și mi se pare potrivit faptul că nu se vrea o emisiune la care prezentatorul trebuie să anunțe ce se întâmplă, ci mă pot implica să îl trag de mână pe „Burlacul”, să îl ghidez. Am înțeles că se vrea altceva, că noi, membrii echipei, putem să îi fim prieteni, să îl ajutăm pe băiatul acesta să se căsătorească, pentru că își dorește foarte tare o familie. Îmi doresc foarte tare ca dacă îi dau un sfat să fie pertinent, iar dacă el va ține cont și trage lozul norocos înseamnă că mi-am făcut treaba”, a spus Răzvan Fodor.

La recentul casting s-au prezentat frații Sterp, Culita și Iancu sau Jador, pe numele sau real, Remus Ionuț Dumitrache, de 24 de ani. El a mai participat la un show matrimonial, „Puterea Dragostei”, de la Kanal D, în calitate de concurent.

Emisiunea „Burlacul” a debutat în 2010 cu Cătălin Botezatu ca protagonist, urma de Eduard Popescu în 2011 şi Vladimir Drăghia în 2012. Ultimul sezon din a fost difuzat în anul 2015, cu fotomodelul Andrei Andrei protagonist.

Citeşte şi: Denise Rifai revine în televiziune. Jurnalista se alătură echipei Kanal D. „Va fi un produs unic pe piaţa media din România”

Emisiunea a fost prezentată de Cătălin Botezatu, Bogdan Vlădău și Andreea Mantea.

De asemenea, emisiunea a avut şi varianta „Burlăciţa” care a avut trei sezoane. Protagonistele au fost Daniela Crudu, Bianca Drăgulanu şi Andreea Mantea, iar prezentatori au fost Radu Vâlcan şi Bogdan Vlădău.

Citeşte şi: Florin Ristei se alătură juraţilor noului sezon X-Factor. Anunţul a fost făcut în această dimineaţă

Formatul de la vremea respectivă se baza pe faptul că 20 de tinere, diferite ca înfățișare și fel de a fi, vor încerca să-l cucerească pe „burlac”.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Florin Salam, dans incendiar cu Floricica Dansatoarea! Puțini știu ce relație este între ei, de fapt
Fanatik.ro
Peter Magyar și Kelemen Hunor, prima oară față-n față. S-ar putea schimba relația dintre UDMR și noul Guvern ungar? „Nu-și pierde nimeni influența”
Capital.ro
Vești bune pentru pensionari. Serviciul care devine gratuit în Sectorul 1. Trebuie depusă doar o cerere
Playtech.ro
Panoul solar care poate înlocui 20 de centrale nucleare. Revoluția energiei începe în Japonia
Adevarul
„S-au trezit la viață de Paște”. Doi români aflați în stare vegetativă, salvați printr-o metodă revoluționară folosită în Parkinson
wowbiz.ro
Andreea Bălan și Victor Cornea s-au căsătorit! Imagini emoționante de la cununia civilă a vedetei
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Calendar ortodox pentru 22 aprilie 2026. Ce NU trebuie să facă creștinii pentru a se feri de boli și necazuri
iamsport.ro
L-a auzit pe Gigi Becali și s-a revoltat în direct: ”Îmi venea să sparg televizorul, mi-a fost o scârbă teribilă! Nu are Hristos, nu are mamă, nu are tată”
MediaFlux
Sorin Grindeanu, propus de PSD pentru funcția de premier, anunță Manda. Ponta a propus deschiderea discuțiilor cu AUR
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara