EMOŢIONANT! Un stadion întreg în lacrimi pentru fotbalistul care a îngheţat lumea VIDEO

Fabrice Muamba s-a întors, joi seară, pentru prima dată dupa şapte luni pe stadionul unde a suferit un atac de cord pe 17 Martie. Francezul s-a retras din fotbal din cauza acelui moment.

09 nov. 2012, 10:53

La doar 24 de ani, Muamba s-a prăbuşit la un meci din Cupa Angliei dintre Tottenham şi Bolton şi inima i s-a oprit pentru 78 de minute, potrivit sport.ro. Şi-a revenit complet, joi seară a fost prezent pe White Hart Lane pentru prima dată de la momentul în care i se putea încheia viaţa.

La pauza meciului dintre Tottenham şi Maribor, incheiat 3-1 pentru gazde, Muamba a mers pe gazon fiind ovaţionat de fanii lui Spurs. Francezul s-a dus exact la locul unde s-a prăbuşit. Şi-a şters lacrimile si le-a transmis un mesaj fanilor. „Nu pot să exprim… Tot ce pot spune este multumesc fanilor lui Tottenham pentru modul în care au reacţionat„, a spus Muamba.