EXCLUSIV Oana Lis, adevărul despre starea lui Viorel: „Este pe oxigen de când a intrat în spital”

Oana Lis a spus adevărul despre starea lui Viorel, după ce s-a spus că fostul edil al Capitalei se află într-o stare gravă, după ce ambii s-au infectat cu Covid-19. Vedeta a declarat că se află în continuare internaţi la Institutul Matei Balş din Capitală.
Alina Costache
16 nov. 2021, 23:26
EXCLUSIV Oana Lis, adevărul despre starea lui Viorel:
Oana Lis, adevărul despre starea lui Viorel

Oana Lis, adevărul despre starea lui Viorel. Cei doi au contractat virusul şi imediat ce au văzut că testele au ieşit negative, au mers la spital. Vedeta se simţea şi ea destul de rău şi nu putea avea grijă de soţul, care nu se afla într-o stare bună, iar saturaţia începea să îi scadă.

Chiar dacă nu au făcut o formă gravă a bolii, nu se confruntă nici cu una uşoară. Ambii parteneri sunt în salon, însă Viorel Lis se află pe oxigen încă de la internare. Vedeta spune că îi pare rău că a amânat să se vaccineze cu doza trei, pentru că nu se ajungea aici, însă este optimistă că vor trece peste această boală.

Citeşte şi: Oana Lis, mărturii absolut cutremurătoare despre abuzurile din copilărie: „Tata mi-a furat inocenta primului sarut. Nu avea cine să mă protejeze”

Oana Lis, adevărul despre starea lui Viorel

Da, suntem la spital, probabil că toţi ne întâlnim cu virusul la un moment dat, acum s-a întâmplat şi cu noi. Amândoi suntem vaccinaţi şi nu avem o formă foarte gravă, dar trebuie să fim ţinuţi sub supraveghereEX medicală. Eu am încredere în medici, am venit din prima clipă la spital, pentru că ne era rău la amândoi şi nu puteam să am grijă de Viorel.

Nu am avut nevoie să ajungem la Terapie Intensivă, deoarece am venit din prima zi, când ne-am testat şi am văzut că lui Viorel a început să îi scadă saturaţia. Nu, soţul meu nu este într-o stare gravă. Este pe oxigen, în salon, de când a intrat în spital însă nu a făcut o formă gravă, dar nici una uşoară.

Facem tot ce putem, intră instinctul de supravieţuire foarte mult. Suntem trataţi bine, mă simt în siguranţă. Cred că sunt la cel mai bun spital din România şi mă simt în siguranţă. Noi am venit noaptea, nu ies din salon, nu văd de la geam nimic, nu este lume pe holuri.

Eram programaţi pentru doza trei şi nu ştiu de ce am amânat. Cred că scăpam, dacă făceam doza trei, pentru că eu am ieşit în fiecare zi, nu înţeleg de unde l-am luat tocmai acum. E un mister pentru mine, nu m-am mai îmbrăţişat cu cineva de doi ani, nu am mai fost pe la nunţi„, ne-a declarat Oana Lis.

DailyBusiness
Petrișor Peiu: Criza politică va continua până în 2028 sau până la alegeri anticipate. „Majoritățile nu mai pot fi construite în culise”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Mesajul emoționant postat de soția lui Lionel Messi după ce argentinianul a scris din nou istorie la Cupa Mondială: ”Ce privilegiu!”
Capital.ro
Undă verde pentru tranzacția anului. Pavăl Holding poate prelua Carrefour România
Playtech.ro
De ce nu mai investesc românii în titluri de stat? Fidelis a înregistrat cel mai slab rezultat din ultimii ani
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?