Gică Popescu a trăit UMILINŢA MAXIMĂ. Nici în puşcărie n-a trecut prin AŞA CEVA

Momente jenante pentru fostul mare fotbalist Gică Popescu. Fostul căpitan al Barcelonei şi al echipei naţionale a României a trăit o umilinţă fără precedent.
Filip Stan
23 feb. 2018, 16:51
Gică Popescu a trăit UMILINŢA MAXIMĂ. Nici în puşcărie n-a trecut prin AŞA CEVA

Gică Popescu a dorit să participe la examenul pentru obținerea Licenței A ca antrenor, care s-a ținut în perioada 19-20 februarie, doar că a refuzat să mai participe la proba practică a Școlii Federale de Antrenori din cadrul FRF.

Fostul căpitan al echipei naționale a fost șocat în momentul în care s-a interesat de probe. Înscris pe listă la poziția 34, „Baciul” a aflat ce trebuie să facă. Una dintre probe e să dai de la 35 de metri la poartă, fără să cadă, cum se zice, să treacă mingea de linia de porții la trei din cinci încercări. O altă probă e să scoți un timp anume alergând printre jaloane.

Gică Popescu, DECIZIE IMPORTANTĂ în privinţa postului de la GUVERN

Când a auzit asta, Gică Popescu s-a simțit umilit și nu s-a mai prezentat la probe.

„Eu vă spun doar atât: după 115 meciuri la prima reprezentativă a României, eu nu mă fac de râs! Ideea este că e un examen idiot. Nu văd ce are a face proba aceasta, de exemplu, de a trage la poartă de la mijlocul terenului, cu meseria de antrenor. Strict cu meseria de antrenor. Păi, vreau să devin fotbalist profesionist sau antrenor? Câte goluri credeți că dă Mourinho dacă-l pui să tragă de 5 ori de la 35 sau 40 de metri?”, a spus Gică Popescu pentru GSP.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Meteorologii anunță vortex polar în România! Cât de mult vor scădea temperaturile în săptămânile următoare
Fanatik.ro
Mama criminalului de 13 ani de la Cenei are probleme financiare uriașe. Cine a dat-o în judecată pentru neplata datoriilor
Capital.ro
Viața la bloc. Obligatoriu pentru proprietarii de apartamente. Se achită banii. Asociația de proprietari poate apela la instanță
Playtech.ro
Cât ar putea crește prețul gazelor de la 1 aprilie, dacă se elimină plafonarea. Tabel cu prețurile estimate
Adevarul
Lider european, îngrijorat de starea psihică a lui Trump după întâlnirea de la Mar‑a‑Lago. Casa Albă respinge informațiile
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Gestul făcut de Răzvan Lucescu pentru victimele tragediei din Timiș. Durere fără margini pentru familiile tinerilor care și-au pierdut viața
iamsport.ro
S-a dus neanunțat la Cornel Dinu acasă, dar ”Procurorul” a refuzat să îi deschidă ușa și i-a dat un mesaj succint: ”E nebun, mă!”
MediaFlux
Percheziții la psihoterapeutul Cristian Andrei. Bărbatul, dus la audieri. Acuzații grave după scandalul agresiunilor VIDEO
stirilekanald.ro
Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil