Încă un hoţ care a participat la spargerea vilei fiului lui Niculae Bădălău a fost prins

Încă un hoţ care a participat la spargerea vilei lui Gabi Bădălău a fost prins, a anunţat România TV. Infractorul a fost prins în Bucureşti şi dus la audieri. În prezent, alţi doi tineri, complici ai bărbatului, sunt în arest. 
Romania TV
08 sept. 2020, 09:39
Încă un hoţ care a participat la spargerea vilei fiului lui Niculae Bădălău a fost prins

Al treilea hoţ care a participat la spargerea casei fiului senatorului PSD Niculae Bădălau a fost prins.

Citeşte şi: Saci de arme ridicaţi din casa hoţilor lui Gabi Bădălău. Doi suspecţi au fost săltaţi de mascaţi

Alţi doi complici ai acestuia au fost prinşi la mijlocul lunii august după ce unul dintre aceştia a dus un ceas la un centru de amanet pentru a verifica dacă este autentic. Pentru că valoarea ceasului era destul de mare, cel de la amanet a sesizat autorităţile şi astfel oamenii legii au reuşit să-l prindă pe suspect.

Citeşte şi: Hoţii care au spart casa fiului lui Niculae Bădălău au fost prinşi

Prinderea hoţilor a avut loc la mai bine de o lună de la spargerea care a avut loc la locuinţa lui Gabi Bădălău, poliţiştii au reuşit să dea de urma celor care i-au intrat în casă şi i-au furat patru ceasuri a căror valoare era estimată la 50.000 euro şi suma de 30.000 euro dintr-un seif.

Politiştii au făcut perchetiţii şi la alte imobile pentru a căuta şi alte obiecte sustrase din locuinţa lui Gabi Bădălău, iar în urma descinderilor oamenii legii au recuperat trei din cele patru ceasuri furate de la fiul lui Niculae Bădălau. De asemenea, oamenii legii au descoperit şi mai multe arme.

Citeşte şi:Casa fiului lui Niculae Bădălău a fost spartă. Hoţii au fugit cu 30.000 de euro şi ceasuri în valoare de 50.000 de euro

Casa fiului lui Niculae Bădălău din Bolintin Vale a fost spartă la jumătatea lunii iunie. Persoane necunoscut au pătruns în locuinţa lui Gabi Bădălău şi au sustras 30.000 de euro şi mai multe ceasuri a căror valoare se ridică la 50.000 de euro.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
După U Cluj – Petrolul 2-3, Emil Boc a dat nas în nas cu adversarii în centrul orașului: „Să lase ceva bănuți în economia locală”
Capital.ro
Călin Georgescu nu renunță. Cere desecretizarea documentelor privind anularea alegerilor din 2024: „Avem dreptul să știm adevărul”
Playtech.ro
Când este următoarea eclipsă care se vede din România. Cât avem de așteptat după fenomenul din 28 august
Adevarul
Comunismul în miniatură din „Operațiunea Monstrul“. Cum a trecut comedia cu Toma Caragiu de cenzura lui Ceaușescu
wowbiz.ro
Motorina se ieftinește din nou în România! Acciza scade la 25% în perioada 1-15 septembrie
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Clubul din SuperLiga a confirmat interesul pentru fotbalistul Rapidului: ”Este una dintre opțiuni”
MediaFlux
Cele patru zodii lovite direct de Eclipsa parțială de Lună. Ce se întâmplă cu acești nativi
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat