Interlopul Comitet, cel care a împrăştiat coronavirusul în trei cartiere din Buzău, ameninţări cu moartea pe Internet

Buzoianul Comitet, dovedit de autorităţi ca fiind cel care a împrăştiat noul coronavirus în trei cartiere din municipiul Buzău, s-a ales cu dosar penal şi pentru tulburarea liniştii şi ordinii publice după ce miercuri, 6 mai, a ameninţat mai mulţi concetăţeni din cartierul Poştă, pe unul dintre conturile sale de socializare. Buzoianul dovedit de autorităţi ca fiind cel care a împrăştiat noul coronavirus în trei cartiere din municipiul Buzău s-a ales cu dosar penal şi pentru tulburarea liniştii şi ordinii publice după ce miercuri, 6 mai, a proferat ameninţări faţă de concetăţenii din cartierul Poştă, de pe unul dintre conturile sale de socializare. Citeste mai mult: adev.ro/q9yqdx
Romania TV
07 mai 2020, 14:52
Interlopul Comitet, cel care a împrăştiat coronavirusul în trei cartiere din Buzău, ameninţări cu moartea pe Internet

După ce a fost asaltat de mesaje jignitoare, Comitet a ţinut să precizeze că nu el este cel care a a adus virusul de la Bărbuleşti

Bărbatul de 41 de ani, care a făcut live-ul din salonul Spitalului ”Victor Babeş” din Capitală, acolo unde este internat, foloseşte un limbaj ameninţător, spunând că nu este el sursa focarului COVID-19. Ulterior, a şters filmarea.

Poliţia a reacţionat în urma ameninţărilor cu moartea la adresa tuturor „ţiganilor şi românilor” din cartier, care l-au acuzat de provocarea (neintenţionată) a focarului.

Din primele cercetări a reieşit că bărbatul, diagnosticat cu virusul Covid-19, ar fi adresat ameninţări locuitorilor pe fondul acuzelor ce i-ar fi fost aduse ca fiind responsabil de răspândirea virusului. Prin ameninţările adresate, buzoianul a creat o stare de temere în rândul cetăţenilor”, se arată într-un comunicat de presă al IPJ Buzău.

Ca urmare a apariţiei acestor imagini, poliţiştii s-au sesizat şi au întocmit dosar penal pentru tulburarea liniştii şi ordinii publice.

În urma imaginilor apărute în spaţiul public în care un buzoian de 41 de ani profera într-o postare pe o reţea de socializare injurii şi ameninţări cu acte de violenţă unor locuitori din municipiul Buzău poliţiştii s-au sesizat din oficiu şi au demarat verificări.

Din primele cercetări a reieşit că bărbatul, diagnosticat cu virusul Covid-19, ar fi adresat ameninţări locuitorilor pe fondul acuzelor ce i-ar fi fost aduse ca fiind responsabil de răspândirea virusului. Prin ameninţările adresate, buzoianul a creat o stare de temere în rândul cetăţenilor”, a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Buzău, Ane Marie Vrapciu.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Denise Rifai a făcut primele declarații după ce Cătălin Măruță a preluat emisiunea Furnicuțele, de pe Antena 1! Mesaj emoționant
Fanatik.ro
Omul care a scris istorie pentru Dinamo l-a sunat în direct pe Horia Ivanovici. A vrut să-i spună gluma zilei: „Se devalorizează leul!”
Capital.ro
Dumitru Chisăliță lansează un avertisment dur despre sistemul energetic: Criza actuală este eșecul celor care au transformat tranziția energetică într-o cursă după subvenții
Playtech.ro
Cătălin Măruță revine pe micul ecran. Va prezenta „Furnicuțele” la Antena 1. Denise Rifai se retrage din emisiune
Adevarul
Autostrada Moldovei și schimbările observate de șoferi: „Este vis. Drumul e și mai rapid și mult mai relaxant”
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alexandru este unul din tinerii care a fost spulberat de mașină, în Brașov. Urma să împlinească 27 de ani peste 10 zile: „Drum lin spre cer, iubirea mea”
iamsport.ro
BREAKING | Fostul atacant din SuperLiga, la un de a semna cu FCSB! Detaliile unei reveniri neașteptate
MediaFlux
Zelenski caută pace pentru Ucraina. Președintele a predat negociatorilor americani propuneri pentru încheierea războiului cu Rusia
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat