iPhone 13 Pro va avea 1TB spaţiu de stocare

Cele mai scumpe modele ale viitoarei serii de iPhone vor oferi, pentru prima oară, o versiune cu 1TB spaţiu de stocare.
Filip Stan
13 sept. 2021, 09:02
iPhone 13 Pro va avea 1TB spaţiu de stocare

Versiunile Pro ale seriei de iPhone pe care Apple se pregăteşte să le prezinte oficial, iPhone 13 Pro şi iPhone 13 Pro Max, vor avea, ca vârf de gamă, o variantă dotată cu spaţiu de stocare de 1TB.

Este pentru prima oară când smartphone-urile companiei americane, criticată uneori tocmai pentru că nu suplimentează spaţiul de stocare, oferă o astfel de opţiune. Este de aşteptat ca Apple să ceară un preţ foarte mare pentru telefoanele sale cu 1TB.

Astfel, versiunile Pro de iPhone 13 ar urma să ofere patru opţiuni în ceea ce priveşte spaţiul de stocare: 128GB, 256GB, 512GB şi 1TB.

iPhone 13 va fi lansat pe 14 septembrie. Ce noutăţi aduce noul smartphone Apple
În acelaşi timp şi celelalte versiuni vor face un pas în faţă în ceea ce priveşte stocarea – se va renunţa la versiunea de 64GB şi se va adăuga o versiune de 512GB. Asta înseamnă că, în cazul modelelor iPhone 13 şi iPhone 13 Mini, opţiunile de stocare ar urma să fie 128GB, 256GB şi 512GB.

Apple amână până în 2022 revenirea angajaţilor la birou. Varianta Delta prelungeşte cu cel puţin 4-5 luni munca de acasă

Apple este aşteptată ca, alături de seria iPhone 13 şi de noua serie de Apple Watch, să prezinte a treia generaţie a căştilor AirPods. Aceasta ar urma să fie vândută în paralel cu varianta actuală,  care va beneficia de o reducere de preţ.

Evenimentul în care Apple îşi va prezenta cele mai noi produse, în frunte cu iPhone 13, va avea loc pe 14 februarie.

Culorile pregătite de Apple pentru seria iPhone 13 sunt dezvăluite de către un retailer ucrainian

Modelul iPhone 13 Mini va fi disponibil la debut pe negru, albastru, violet, roz, alb dar și în varianta roșie Product (RED). Modelul Mini va avea variante cu 64 GB sau 128 GB stocare, pe când iPhone 13 cel de bază este așteptat în configurații cu 128 GB sau 256 GB stocare flash.

Cele două modele Pro din lineup adică iPhone 13 Pro și iPhone 13 Pro Max vor sosi în nuanțe mai clasice precum negru, argintiu, auriu și bronz. Și aici vor fi diferențe la nivel de stocare astfel că pe Pro vom avea 128 GB sau 256 GB stocare, în vreme ce Pro Max vine în variante cu 256 GB sau 512 GB stocare flash.

DailyBusiness
Pfizer cere României despăgubiri de 500 de milioane de euro într-un proces privind vaccinurile anti-COVID
Spynews
Când va fi înmormântat Mario Berinde, copilul ucis în Timiș. Familia lui a făcut anunțul trist
Fanatik.ro
Cum arată clasamentul coeficienților UEFA după Dinamo Zagreb – FCSB 4-1. Lovitură pentru tot fotbalul românesc! Ce șansă ratează SuperLiga
Capital.ro
Taxa de parcare crește în marile orașe, chiar și la parcările de la bloc. Tarife 2026 pentru șoferi în București, Cluj, Timișoara, Constanța și Iași
Playtech.ro
Cum scapi de gheața din curte fără să distrugi cimentul. Metode sigure
Adevarul
Autostrada cu tuneluri din vestul României, realizată pe jumătate. Câți metri au mai rămas de excavat din galerii
wowbiz.ro
Primele declarații ale mamei lui Alin, băiatul de 15 ani ucis în Timiș! Femeia îi anunțase dispariția cu doar două zile înainte de a fi găsit mort
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Când și unde va fi înmormântat Mario Alin. Anunțul făcut de familia adolescentului
iamsport.ro
Uluitor! Angelo Niculescu a spus înainte să moară de ce nu a jucat Nicolae Dobrin în Mexic: ”Inadmisibil, lipsă de conștiință!”
MediaFlux
Mutarea care schimbă jocul. Ce cadou îi face Trump lui Zelenski
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day