Italia a înregistrat 602 noi decese, dar numărul de cazuri noi e cel mai scăzut de pe 13 martie

Italia a anunţat marţi încă 602 de noi decese de COVID-19, a doua creştere consecutivă a numărului de morţi de la o zi la alta, dar numărul de cazuri noi a scăzut la 2.972 de la 3.153 în ziua precedentă, reprezentând cel mai scăzut bilanţ zilnic de pe 13 martie. 
Romania TV
14 apr. 2020, 17:02
Italia a înregistrat 602 noi decese, dar numărul de cazuri noi e cel mai scăzut de pe 13 martie

Agenţia protecţiei civile a anunţat că bilanţul total al deceselor de la declanşarea epidemiei, pe 21 februarie, a crescut la 21.067, cel mai grav bilanţ din lume al pandemiei după cel din SUA, potrivit Agerpres. 

Numărul total al cazurilor confirmate oficial a crescut la 162.488, al treilea cel mai ridicat din lume după cele din SUA şi Spania.

Citeşte şi: O femeie din Roma a fost amendată cu 400 de euro pentru că şi-a scos ţestoasa la plimbare

La terapie intensivă se mai aflau marţi 3.168 de persoane, faţă de 3.260 luni, a 11-a zi consecutivă de scădere.

Din cei infectaţi cu SARS-CoV-2, 37.130 au fost declaraţi vindecaţi, faţă de 35.435 în ziua anterioară.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Alertă înainte de Turcia – România! Starul lui AS Roma s-a antrenat separat și poate rata barajul. Video
Capital.ro
Un fost selecționer a murit. Tragedie înainte de meciul Turcia-România. Doliu în fotbal
Playtech.ro
Un detaliu banal din jurul blocului poate crește prețul apartamentelor cu 25%. Investiția aduce câștiguri mai mari
Adevarul
Noua găselniţă a turiștilor români în Grecia îi pune în dificultate pe proprietarii de taverne. Unde mănâncă în vacanţe
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Elena Merișoreanu s-a văzut cu Valentin Sanfira, după vestea divorțului. Ce a spus artistul despre despărțirea de Codruța Filip: „Se vedea pe ochii lui că e trist”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1, atac necruțător: ”Burleanu a sacrificat calificarea la Mondial! L-a adus pe Lucescu la alibi, doar ca să mai ia un mandat, totul e din cauza lui”
MediaFlux
Prima decizie radicală luată de Rusia după războiul din Iran. Vecinii cei mai apropiați, vizați direct
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj