Klaus Iohannis, din nou la schi. Preşedintele a mers în acest weekend pe pârtie la Păltiniş

Preşedintele Klaus Iohannis s-a aflat, duminică, la schi în județul Sibiu, pe pârtia de la Păltiniș. Și de această dată, turiştii au făcut fotografii cu şeful statului, imaginile fiind postate pe Facebook.
Romania TV
03 mart. 2019, 16:18
Klaus Iohannis, din nou la schi. Preşedintele a mers în acest weekend pe pârtie la Păltiniş

Ionut Brigle a postat duminică pe contul său de Facebook o fotografie în care apare alături de președintele Iohannis – îmbrăcat în echipament de schi și zâmbitor -, la munte, „Undeva în pădure”, potrivit mesajului care însoțește imaginea.

Contactat de HotNews.ro, Ionut Brigle a precizat că s-a întâlnit cu șeful statului pe pârtia de la Păltiniș. Preşedintele Klaus Iohannis merge frecvent la munte în weekend-uri.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
EXCLUSIV | Dana Badea, prima reacție după ce s-a scris că are cancer! Fosta ispită de la Insula Iubirii și-a ieșit din minți
Fanatik.ro
Cum își pasează autoritățile responsabilitatea pentru caruselul groazei de la Caransebeș. Ce au descoperit inspectorii ANPC la fața locului este revoltător: „Informații incorecte”
Capital.ro
Viața la bloc. Cine plătește pentru întreținerea liftului. Obligație indiferent de etaj și numărul de persoane din locuință
Playtech.ro
Schimbare în deschiderea succesiunii. Ce trebuie să faci mai întâi în 2026 în cazul unei moşteniri
Adevarul
Misterul originii moților din Munții Apuseni. Urmași ai dacilor, romanilor și popoarelor atrase de aur
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Gică Hagi este noul selecționer al României. Când începe mandatul „Regelui”
iamsport.ro
După Cornel Dinu, o altă legendă a ”câinilor” nu este de acord ca noul stadion Dinamo să poarte numele lui Mircea Lucescu
MediaFlux
Ilie Bolojan rămâne fără sprijin ca premier! Decizie de ultimă oră a PSD
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj