Larisa Magda, dansatoarea care i-a impresionat pe juraţi la Românii au talent. „Eşti un fenomen”

Larisa Magda, o adolescentă din Australia cu origini româneşti, i-a emoţionat pe juraţii de la Românii au talent cu un număr de dans contemporan. Tânăra de 15 ani a mărturisit că vrea să-şi ajute sora care este foarte bolnavă.
Romania TV
14 feb. 2020, 19:42
Larisa Magda, dansatoarea care i-a impresionat pe juraţi la Românii au talent.

Larisa este elevă și s-a născut în Adelaide, Australia. În prezent, tatăl Larisei, originar din Bistrița, lucrează în construcții, este manager de proiecte. Mama ei, tot româncă, este din Piteşti şi avea patru ani când a ajuns în Australia.  Cei doi s-au întâlnit în Sydney, la o convenție creștină, potrivit Protv.

Larisa are o soră mai mică, în vârstă de 13 ani, și trei frați, băieți – de 6, 10 și 12 ani. Sora mai mică este foarte bolnavă. În timpul sarcinii, creierul fetiţei nu a primit oxigen, iar medicii i-au făcut mamei cezariană de urgenţă.

„S-a născut cu paralizie cerebrală, iar medicii au spus că ea nu va supravieţui”, a povestit Larisa.

Imediat după naştere, doctorii le-au spus părinţilor că fetiţa nu va trăi mai mult de doi ani. A ajuns la 13, însă este ţintuită la pat şi este asistată de aparate medicale.

La 6 ani, părinții au dus-o pe Larisa să facă balet şi atunci ea s-a îndrăgostit de dans. Mama fetei a lucrat ca instructor de gimnastică și ca arbitru în competiții de gimnastică, așa că a mai învățat-o pe Larisa unele mișcări mai complicate de gimnastică. 

În tot acest timp, Larisa a câștigat multe concursuri naționale și internaționale și a ajuns inclusiv în Statele Unite. A participat la ”Australia’s Got Talent”, unde Larisa a spus juraților că dansează pentru sora ei, pe care o consideră specială.

I-a impresionat până la lacrimi şi pe juraţii de la Românii au talent.

„Momentul ei este cel mai bun moemnt de dans pe care l-am văzut la Românii au talent. Nu are legătură cu emoţia, ci cu execuţia”, a spus Mihai Petre.

„Eşti de un 10 perfect! Eşti un fenomen”, a precizat Andra.

Larisa s-a calificat în următoarea etapă a concursului după ce a obţinut patru de „Da” din partea juraţilor.

Citeşte şi: PROGNOZA METEO. Vreme de aprilie, la mijloc de februarie. Temperaturile vor trece de 15 grade în mai toată ţara

 

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Un român este omul momentului la CM 2026! Îl antrenează pe portarul care a făcut minuni în Iran – Belgia
Capital.ro
Cei mai bogați 10% dintre consumatori generează daune de trilioane de dolari. Un nou studiu indică unde se concentrează cea mai mare parte a impactului asupra mediului
Playtech.ro
Ce temperatură trebuie setată la aerul condiționat pentru a evita șocul termic. Greșeala pe care mulți români o fac în timpul caniculei
Adevarul
Un veteran rus rămas fără piciorare în războiul din Ucraina a ataca cu un cuțit polițiștii care făceau razii pe străzi
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
În timp ce mașina se prăbușea în râpa din Transfăgărășan, șoferița era... Vezi mai mult
iamsport.ro
Membrul Generației de Aur îl pune la zid pe Anghel Iordănescu pentru decizia luată la CM 1994 în privința unui tricolor: ”Nu a procedat corect cu el!”
MediaFlux
Vechimea în muncă se verifică online. Ce trebuie să faci, pas cu pas
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?