Lovitură grea pentru Ruby. Artista trebuie să scoată bani grei din buzunar: „Mi-am luat o țeapă, mergem înainte”

Ruby era tare fericită că s-a decis într-un final să își renoveze casa, însă, a avut parte de o lovitură grea. Prima încercare nu a fost cum și-a dorit, iar acum, artista trebuie să scoată alți bani din buzunare. Din fericire, totul merge foarte bine, dar procesul va dura 22 de zile.
Alina Costache
12 nov. 2024, 15:18
Lovitură grea pentru Ruby. Artista trebuie să scoată bani grei din buzunar:
Ruby a luat țeapă de la o echipă de muncitori

Ruby renovează casa încă din luna februarie, iar acum este nevoită să aștepte trei săptămâni. Vedeta a dezvăluit că a fost țepuită în urmă cu câteva săptămâni, motiv pentru care a căutat o altă echipă care să se ocupe de locuință. Cântăreața se va muta în casă în luna decembrie și așteaptă cu nerăbdare.

Ruby a luat țeapă de la o echipă de muncitori

Pentru a doua renovare la rând, merge destul de bine. Măcar a doua o să dureze 22 de zile. Renovez din februarie, am golit tot apartamentul, am spart toți pereții, toată casa, am făcut-o de la 0 iar. Am luat țeapă acum câteva săptămâni și a trebuit să îmi caut o altă echipă cu care să renovez din nou.

Cei care au fost înainte nu au făcut treaba cu desăvârșire. Am pereți strâmbi, am vopseaua care a căzut de pe pereți, lucrurile nu au fost făcute cum trebuie. Asta este. Mi-am luat o țeapă, mergem înainte, acum urmează să mă mut în casă pe 15-20 decembrie, abia aștept. Am dat și de niște oameni ca lumea, abia aștept”, a declarat Ruby, potrivit Wowbiz.ro.

Citește și: Ruby, certată aspru de bunica ei. Femeia a fost filmată: „Nu mai ești bună de nimic, te strici!”

Ruby rupe tăcerea despre divorțul părinților

Plecarea părinților în străinătate și, mai târziu, divorțul acestora au afectat-o în adolescență, dar, din fericire, a avut-o alături pe bunica Gherghina, ființa de care se simte cea mai apropiată.

Sunt recunoscătoare că am avut o copilărie frumoasă, îi sunt recunoscătoare bunicii mele, de fapt mamaiei mele. Mi-e greu să-i zic bunica mea, sună de departe așa. Sunt fericită că am trăit într-un oraș mic, unde oamenii erau ba prieteni, ba dușmani, la fel ca și noi, copiii. Dar a fost frumos, a fost cu de toate, Îi mulțumesc lui Dumnezeu!

Nu-mi place să-mi arăt vulnerabilitățile. Au fost și zile frumoase, și zile mai puțin frumoase. Mamaia a făcut tot, dar absolut tot ce i-a stat în putere să țină calde locurile și al mamei, și al tatălui meu. Le simțeam lipsa după ce veneau în concediu și plecau. Ziua în care plecau era cea mai grea. Dar, în rest, a reușit întotdeauna să mă împace și să nu resimt ca pe o despărțire definitivă.

Mami chiar a fost recent la mine, acum câteva săptămâni, de ziua mea, și am fost foarte, foarte bucuroasă. Avem o relație bună, ca între orice copil și părinții lui. Mami suferă mult că nu sunt o fată mămoasă sau, cel puțin, nu pe cât și-ar dori ea. Și-ar dori să o sun să-i povestesc ce mi se întâmplă, ce am mâncat, unde am fost, să o țin la curent cu tot, dar nu prea îmi stă în fire”, a declarat Ruby.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Soția lui Vali Vijelie le-a pus la punct pe admiratoarele manelistului! Ce "urare" le-a făcut Carmen Rusu
Fanatik.ro
Jucătorul de la Craiova pe care Mihai Bobonete era gata să-l pună naș la nunta de aur: „Mă bucur mult”
Capital.ro
Curs valutar joi, 20 august. Cât valorează euro, dolarul și francul elvețian. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Cât curent consumă casa chiar și când nu folosești nimic. Aparatele care trag energie 24 de ore din 24
Adevarul
A sunat la 112 să-şi reclame vecinii că nu-l lasă să ia apă din fântâna lor. Cât l-a costat apelul pe un argeşean
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O persoană a fost găsită carbonizată pe DN1, după ce mașina în care se afla a părăsit carosabilul și a fost cuprinsă de foc. Pompierii au intervenit de urgență
iamsport.ro
”Am văzut români prinși, bătuți”. Legenda Stelei, amintiri tulburătoare de la granița cu Iugoslavia
MediaFlux
Alertă în România! Virusul variolei ovine și caprine, confirmat în Brăila. Zeci de experți veterinari sunt pe teren
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat