Mai mulţi lideri PNL o desfiinţează pe Clotilde Armand: „Să se concentreze pe adevăratele nevoi: investiţii, dezvoltare, proiecte. Administraţie, nu circ”

Vin critici pe bandă rulantă din cauza situaţiei create de scandalul dintre Primărie şi Romprest, criticile aduse de consilierii locali liberali din Sectorul 1 lui Clotilde Armand s-au înmulţit.
Alina Costache
03 aug. 2021, 22:29
Mai mulţi lideri PNL o desfiinţează pe Clotilde Armand: „Să se concentreze pe adevăratele nevoi: investiţii, dezvoltare, proiecte. Administraţie, nu circ”

Mai mulţi lideri PNL o desfiinţează pe Clotilde Armand.  Astfel, PNL Sector 1 o acuză pe Clotilde Armand că nu acordă atenţie investiţiilor necesare pentru dezvoltarea locală, acuzând-o că are ca priorităţi “circul şi scandalurile interminabile, zecile de procese”, pe care le cataloghează ca “fiind o tactică de a distrage atenţia de la incompetenţă şi de la adevăratele probleme ale comunităţii”.

Mai mulţi lideri PNL o desfiinţează pe Clotilde Armand: „Să se concentreze pe adevăratele nevoi: investiţii, dezvoltare, proiecte. Administraţie, nu circ”

„Execuţia bugetară de nici 5% pe investiţii, într-un sector cu atât de multe nevoi, spune totul despre cum se face administraţie la sectorul 1. La fel şi rarele proiecte propuse pe ordinea de zi ale şedinţelor, printre scandaluri şi procese, făcute pe genunchi şi doar că să poată fi enumerate apoi în postări lăudăroase. (..) E momentul, după aproape un an de războaie, ca primarul să lase avocaţii şi instanţele să îşi facă treaba şi să se concentreze pe adevăratele nevoi: investiţii, dezvoltare, proiecte. Administraţie, nu circ.

Partidul Naţional Liberal, filiala Sector 1, susţine orice demers în justiţie, cât timp urmăreşte interesul cetăţenilor şi salvarea risipei banului public, dar nu fără să ştie exact toate detaliile(..). Mai ales că nu sunt 2 procese, ci 23 – un număr care poate fi aproape de ceea ce se numeşte abuz de drept. Este cât se poate de evident că nu se poate acorda un cec în alb, fără să ştim în ce intrăm şi care este stadiul acestor demersuri.

Ordinea de zi este completată de o serie de proiecte cel puţin îndoielnice, prin care solicităm în administrare, de la Capitală, diverse parcuri şi străzi. Spunem îndoielnice pentru că aceste solicitări se bat cap în cap cu declaraţiile primarului cum că nu ar fi bani în buget şi cu realitatea în care nu plăteşte facturile furnizorilor. Mai mult, în loc să se concentreze pe proiectele asumate şi de care sectorul are nevoie, pe şcoli, creşe, amenajarea spaţiilor care sunt administrate de sector, primarul cere de la Capitală parcuri incluse de primarul general în PNRR”, spune Sebastian Burduja, preşedinte PNL Sector 1.

Citeşte şi: Clotilde Armand se plânge că n-are bani de curăţenie în Sectorul 1, dar voia să dea 10 milioane de euro pe gazon, garduri vii şi copaci!
 

 

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Cum a câștigat Gigi Becali 2 milioane de dolari în seara în care a vândut unul dintre cei mai tari jucători de la FCSB: „Am pus la ruletă câte 20.000 de dolari pe 4 numere!”
Capital.ro
Călin Georgescu, mesaj din Parcul Carol I cu ocazia Micii Uniri: Unirea se face prin unire. Fără trecut nu există prezent şi nici viitor
Playtech.ro
Amenzile rutiere se transformă în permis suspendat în România, dacă nu le achiți la timp. Cât de repede trebuie să ajungi la Poliție
Adevarul
Echipajele ucrainene de drone „afumă” tancurile rusești în ascunzătorile lor
wowbiz.ro
Mario, adolescentul ucis în Cenei, și-a presimțit moartea?! Mesajele cutremurătoare pe care le-a postat pe internet înainte de tragedie: „Prietenul de azi, criminalul de mâine”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce substanțe ar fi consumat minorul de 13 ani înainte de a-i lua viața lui Mario, împreună cu ceilalți prieteni. Anunțul făcut de autorități
iamsport.ro
Gigi Becali l-a înjurat pe jurnalistul Silviu Tudor Samuilă: ”Era ceva cu Nuțu Cămătaru...”
MediaFlux
Negocierile Rusia–Ucraina–SUA continuă. Principalul motiv de blocaj în negocierile de pace de la Abu Dhabi
stirilekanald.ro
VIDEO Detalii terifiante ies la iveală după moartea lui Mario. Oamenii legii au descoperit că trupul neînsuflețit a fost mușcat
Top 5 sloturi Yggdrasil