Maraton pentru copii și părinți la Național Arena

La Național Arena, s-a desfășurat sâmbătă dimineaţă un concurs de atletism pentru echipe mixte, copii și părinți. Numărul participanților a fost de circa 300, unii dintre preșcolari fiind mai rapizi decât părinții lor.
Romania TV
10 dec. 2011, 14:45
Maraton pentru copii și părinți la Național Arena

Concursul a avut două probe distincte: una individuală la care au participat doar copiii și o a doua la care echipele au fost mixte, părinți și copii.

Cea mai mică participantă a avut doar trei ani. „Am venit să câștig pentru că am ieșit amândouă de pe locul 1”, a spus fetița care, împreună cu mama sa, a câștigat prima probă.

Cel mai în vârstă atlet, tatăl unei fete, nu i-a fost acesteia de mare ajutor. Dimpotrivă, a alergat mai încet decât ea la proba desfășurată de o distanță de 300 de metri.

Tot o fată a câștigat la proba individuală. „E important să participi și am câștigat și sunt pe locul 1”, a spus fetița.

Câștigătorii au primit diplome și trofee, dar și cei care au pierdut au plecat acasă cu dulciuri.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Ivan Savvidis, mesaj deosebit în prima zi de Paște, după promisiunea de 8.000.000 de euro făcută lui Răzvan Lucescu
Capital.ro
Elena Udrea e cea mai fericită. Cât de frumoasă a devenit fiica sa. Fotografia a devenit virală
Playtech.ro
Țările în care vacanțele sunt mai ieftine decât în România. Unde poți merge cu bani puțini în 2026
Adevarul
O rețea de escroci, majoritatea români, descoperită în Austria. Bunurile obținute erau vândute în București
wowbiz.ro
Mihaela Rădulescu, mărturisire total neașteptată despre familia lui Felix Baumgartner! Ce s-a întâmplat, de fapt, după moartea sportivului: „Nimeni nu a venit”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Drama neștiută a lui Helmut Duckadam: ”Doar Ilie Ceaușescu și Corneliu Vadim Tudor l-au vizitat în spital. Nimeni de la Steaua”
MediaFlux
Paștele pe Frontul de Est. Armata Română a sărbătorit în tranșee
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj