Medicii au decis: Sorin Oprescu rămâne internat la Institutul de Diabet

Medicii au decis ca Sorin Oprescu să mai rămână internat la Institutul de Diabet. Deşi sâmbătă ar fi trebuit, teoretic, să se întoarcă în arest, starea de sănătate a lui Oprescu impune spitalizarea lui în continuare. Cu atât mai mult cu cât medicii n-au reuşit până acum să-i facă toate analizele pentru care a fost transferat la institut, informează România TV.
Filip Stan
10 oct. 2015, 13:33
Medicii au decis: Sorin Oprescu rămâne internat la Institutul de Diabet

Lui Sorin Oprescu nu i s-a făcut cea mai importantă analiză. Acea analiză care ar fi trebuit să le arate medicilor dacă are sau nu cancer la plămâni. Nu au putut să îi facă această investigaţie la Fundeni pentru că nu se simţea foarte bine.

Citeşte şi Sorin Oprescu nu renunţă la ţigări. Suspect de cancer, acesta continuă să fumeze

Oprescu a fost transferat la Spitalul Paulescu, unde urmează să fie stabilizat şi abia după aceea va fi dus înapoi la Fundeni, i se va face acea analiză, după care va fi dus înapoi în spatele gratiilor. Nu se ştie însă când va fi realizat acest transfer, cel mai probabil, însă, duminică sau luni. La Fundeni, Sorin Oprescu ar mai trebui să stea cel puţin 48 de ore.

El a fost vizitat sâmbătă de avocaţii săi care au anunţat că vor să facă o nouă solicitare de înlocuire a arestului preventiv, având în vedere că au apărut date noi la dosar. De asemenea, vor să aducă în faţa procurorilor şi încă doi martori care să vorbească în favoarea lui Sorin Oprescu, să le spună procurorilor faptul că Oprescu nu a luat acea sumă importantă de bani.

Citeşte şi Avocatul lui Sorin Oprescu: „Îi este TEAMĂ să nu moară în închisoare”

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Și-a înșelat soția, iar acum are parte de un nou eșec. Ce se întâmplă în viața celebrului milionar
Capital.ro
O țară din Europa ar putea introduce cea mai dură regulă pentru șoferii care consumă alcool la volan. Elimină complet toleranța
Playtech.ro
Turcia a mărit drastic amenzile rutiere în 2026. Ce trebuie să știe românii care merg cu mașina
Adevarul
Noi dezvăluiri despre viața ascunsă a cuplului Macron. Brigitte Macron, „foarte geloasă“ pe femeile „prădătoare” din jurul președintelui
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andreea Micu, o tânără interpretă de muzică populară, s-a stins din viață la doar 17 ani. Artistei i s-a făcut rău înainte de un spectacol: ,,Andreea noastră nu mai cântă”
iamsport.ro
A rostit numele antrenorului care ar urma să îl înlocuiască pe Baciu la FCSB: ”El va sta doar la baraj”
MediaFlux
O mai ții minte pe Mariana Buică, femeia care cântărea 240 de kilograme la 25 de ani? Cum arată astăzi, după ce a slăbit
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi