Mihaela Bilic își construiește cabană în inima pădurii, pe Valea Prahovei: „Până la Paște mă mut!” Cum arată locuința din văzduh

Mihaela Bilic a dezvăluit că își construiește o căsuță în inima pădurii, pe Valea Prahovei, acolo unde a copilărit. Nutriționista a mărturisit că întotdeauna a iubit pădurea.
Alina Costache
17 apr. 2024, 19:25
Mihaela Bilic își construiește cabană în inima pădurii, pe Valea Prahovei: „Până la Paște mă mut!” Cum arată locuința din văzduh
Mihaela Bili cîși construiește cabană în inima pădurii

Mihaela Bilic va avea, în curând, o oază de liniște în mijlocul naturii. Nutriționista s-a născut în Câmpina și a copilărit pe Valea Prahovei, lucru care a făcut-o să iubească natura și liniștea pe care aceasta o oferă. În timp ce părinții săi locuiau la București, ea se bucura de atmosfera de la țară și de verdeață.

Citește și: Mihaela Bilic, adevărul despre postul intermitent: „Putem să stăm și 40 de zile fără să mâncăm”

Aceasta a dezvăluit pe rețelele sociale că deține o bucată de pământ pe Valea Prahovei și a decis să o valorifice. Aceasta nu a stat deloc pe gânduri și a început construcția unei cabane în mijlocul naturii. Căsuța nu este încă gata, dar Mihaela Bilic este încântată de ceea ce a reușit să facă până acum.

Cabana este simplă, rustică, fără curent, apă curentă sau gaze, dar inspiră liniște și pace. Făcută din lemn, căsuța are și un element nostalgic: ușa și ferestrele aparțin casei bătrânești în care ea a copilărit, alături de bunicii ei.

Citește și: Mihaela Bilic, despre cele mai periculoase produse de consumat în timpul postului: „Au potențial cancerigen, feriți-vă…”

„Întotdeauna am iubit pădurea. Așa că m-am întors pe Valea Prahovei, unde am copilărit, și am o bucățică de teren, cu pădurea în spate. Iar casa, ce ziceți de ea?! Mai rustică de atât nu se poate. N-am gaze, n-am curent, n-am apă, însă îmi place mult! Și am ferestrele și ușa de la casa bătrânească a lui mamaie. Iar aici, mi-am luat și un cățeluș și o pisică. E prea frumos”, a spus Mihaela Bilic pe pagina sa de Facebook.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Cine-i ia locul lui Darius Olaru la FCSB? Dilema lui Andrei Vochin: „Urmașul nu este nici Tănase, nici Cisotti. E departamentul de scouting!”
Capital.ro
Anunț de la RAR pentru milioane de șoferi. Verificarea pe care trebuie să o faceți. Reparațiile sunt gratuite dacă mașina este pe listă
Playtech.ro
Cum a ajuns Bulgaria la inflație zero. Produsele care s-au ieftinit și cele care s-au scumpit
Adevarul
Ce urmează pentru PNL după mișcarea lui Nicușor Dan. Andrei Ţăranu: „Dar în capul domnului Bolojan ce scenariu este?”
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine e Vozinha, portarul echipei Capul Verde care a devenit viral după meciul cu Spania. Mama lui nu a putut fi alături de el, deoarece nu a avut bani de viză
iamsport.ro
CUTREMUR! Au recunoscut în direct că li s-au oferit bani pentru a o încurca pe FCSB! Cunoscutul antrenor român, implicat: ”Nu mai vorbi prostii la telefon, ne arestează ăștia, ești tâmpit?!”
MediaFlux
Scad facturile la gaze naturale. Noile tarife aprobate de la 1 iulie 2026
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?