Mirela Vaida este devastată. Cere ajutorul comunității sale: „Îmi vine să plâng de durere! Vă rog din suflet!”

Mirela Vaida este devastată de durere și cere ajutorul comunității sale, după ce o tânără cântăreață se zbate între viață și moarte și are nevoie de bani pentru spitalizare, dar și pentru anumite proceduri medicale. Prezentatoarea a prezentat cazul ei și îi roagă pe prietenii virtuali să o ajute.
Alina Costache
27 nov. 2023, 23:41
Mirela Vaida este devastată. Cere ajutorul comunității sale:
Mirela Vaida este devastată

Mirela Vaida este devastată și solicită sprijin pe rețelele sociale. Miruna, o artistă de 19 ani, care face parte dintr-un ansamblu cu care vedeta a colaborat de multe ori, e în stare gravă la spital.

Citește și: Suma incredibilă pe care o câștigă Mirela Vaida la o nuntă pentru un program de 45 de minute! ”Merită, face atmosferă și cântă foarte bine”

Mirela Vaida este devastată

Dragii mei, îmi vine să plâng de durere… Această fată tânără și talentată face parte din Ansamblul Zestrea, dansatori din Bacău, prieteni și colaboratori dragi ai noștri, în emisiuni și videoclipuri!

A suferit un accident grav, rutier, iar acum se zbate între viață și moarte! Vă rog din suflet, dacă puteți, hai să o ajutăm să trăiască! Vă las mai jos toate detaliile! Să ne rugăm pentru Miruna”, a scris Mirela Vaida pe Facebook.

Prezentatoarea de la Antena Stars a distribuit inclusiv conturile unde românii pot dona perioada aceasta pentru recuperarea Mirunei și își dorește ca această tânără să se facă bine cât mai repede.

Cine este Miruna, fata care are nevoie de ajutor

Miruna, fata pentru care Mirela Vaida a cerut ajutorul urmăritorilor din mediul online, are numai 19 ani. Tânăra a fost implicată într-un accident rutier pe 9 noiembrie 2023 și de atunci se află internată la Terapie Intensivă.

Interpreta de muzică populară, care este și studentă în anul II la Facultatea de Științe ale Educației din cadrul Universității Vasile Alecsandri din Bacău, este urmărită de cadrele medicale de la Spitalul Clinic de Urgență Prof. Dr. Nicolae Oblu din Iași.

Cântăreața are nevoie urgentă de recuperare medicală, care urmează să fie efectuată pe parcursul a mai multe luni, în Spitalul de Recuperare Neuro-motorie si Medicina Hiperbara din Târgu Mureș, însă are nevoie de bani pentru aceste proceduri.

Din păcate, cheltuielile medicale sunt destul de mari și familia Mirunei nu dispune de aceste finanțe. Sora ei, Delia, a transmis pe o rețea de socializare că cei dragi ar trebui să achite zilnic suma de 1.500 de lei.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
E gata! Denis Alibec și-a reziliat contractul cu FCSB și va juca la Farul! Exclusiv
Capital.ro
Românii care stau în locuință cu chirie. Dreptul proprietarului nu e nelimitat. Se consideră clauză abuzivă
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Un tânăr din Bulgaria s-a costumat în fantomă pentru a speria șoferii, iar prietenii lui aruncau cu pietre în mașini
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil