Nicuşor Dan îl desfiinţa pe Klaus Iohannis în urmă cu 5 ani: „A eşuat, el practic nu mai contează”

Nicuşor Dan, candidatul la Primăria Capitalei susţinut de PNL-USR-PLUS, a dat uitării vechile sale declaraţii în care îl critica dur pe Klaus Iohannis şi spunea despre el că nu mai contează pe scena politică.
Romania TV
24 sept. 2020, 07:25
Nicuşor Dan îl desfiinţa pe Klaus Iohannis în urmă cu 5 ani:

Liviu Pleşoianu, însă, îi aminteşte candidatului la Primărie ce părere avea despre preşedintele României în urmă cu cinci ani.

”Sper că „domnu’ Dan” a revenit la sentimente mai bune față de Președintele Iohannis. Așa urât zicea de dânsul, că nu mai știu ce să mai zic… Abia devenise Președinte și „domnu’ Dan” îl ataca așa de dur…

Nicușor Dan, 2015: „Iohannis a eșuat! El, practic, nu mai contează! Mai contează doar în PNL, unde oamenii îi știu de frică sau vor o funcție!””, arată Liviu Pleșoianu.

Nu a fost prima dată când Nicuşor Dan a vorbit de rău vreun membru din PNL, partidul care îi susţine anul acesta candidatura la Primăria Capitalei. În urmă cu câţiva ani, spunea despre actualul premier, Ludovic Orban, că cerea bani de la oamenii de afaceri în campania din 2016, când a vrut să devină şi el primar al Capitalei.

Nicușor Dan: ‘ORBAN, candidatul PNL, VOIA SĂ IA BANI CU SACOȘA! E inadmisibil! Orban, candidatul PNL, a fost prins că cere bani cu sacoșa! Pare că PNL-ul și-a PIERDUT RAȚIUNEA!’

A apărut o nouă înregistrare cu Nicuşor Dan: „Orban voia să ia bani cu sacoşa. Pare că PNL-ul şi-a pierdut raţiunea”

Un alt clip postat de Lucian Romaşcanu pe Facebook îl arată pe Nicuşor Dan care acuza PNL-ul de dezinformare.

Nicuşor Dan: „E penibil ca acest atac să vină din partea PNL şi este jenant că PNL, la disperare, recurge la această minciună. Sunt minciuni ordinare. Jos aici scrie material produs la comanda PNL Bucureşti. Sunt foarte jenat că am ajuns în situaţia aceasta”.

Ce spunea Nicuşor Dan, în urmă cu câţiva ani, despre partidul care îl susţine acum la alegeri: „Sunt minciuni ordinare”

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Destinația de vacanță în care au ajuns Andreea Bălan și Victor Cornea după nuntă. A fascinat-o pe artistă
Capital.ro
Capcana permisului de conducere românesc în Spania. Românilor cu rezidență de peste 6 luni li se poate imobiliza mașina
Playtech.ro
Cum au dispărut 15.000 de lei din telefonul unui client urcat într-un taxi din București. Ce trebuie să faci imediat dacă păţeşti aşa ceva
Adevarul
Scenariul „Eugen Tomac premier” - O mișcare de compromis cu risc în Parlament. Analiștii avertizează: Are legătură cu frica de anticipate
wowbiz.ro
El este băiețelul de 4 ani ucis de un câine de pază! Martorii fac declarații șocante despre tragedie: „L-a văzut pe cameră”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce a ieșit la iveală după tragedia din Buzău, unde Teo a fost mușcat de un câine. Familia acuză proprietarul stânei de mușamalizare: „Acel câine ar fi fost dezlegat”
iamsport.ro
”Mâine pleci acasă!”. L-a sfidat în față pe Gică Hagi, iar ”Regele” s-a înfuriat: ”E prima oară în cariera mea!”
MediaFlux
Putin va fi dat jos de la putere. Gruparea secretă care pregătește revoluția în Rusia
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi