O tânără de 24 de ani a murit și alți trei tineri au fost grav răniți într-un accident în Suceava

Un grav accident rutier a avut loc, duminică seară, în judeţul Suceava, unde două autoturisme s-au ciocnit violent. Echipajele de salvatori au găsit la faţa locului patru persoane, toate inconştiente, trei dintre ele aflate în stop cardio-respirator. O fată de 24 de ani a fost declarată decedată, iar un tânăr de 21 de ani a fost resuscitat la locul accidentului.
Alina Costache
04 dec. 2023, 10:01
O tânără de 24 de ani a murit și alți trei tineri au fost grav răniți într-un accident în Suceava

O tânără de 24 de ani a murit și alți trei tineri au fost grav răniți într-un accident care a avut loc duminică seara pe drumul comunal 65, care leagă localitățile Dumbrăveni și Bursuceni.

Citește și: Crima care a șocat o țară întreagă: și-a ucis soția, apoi a pozat-o și a postat-o pe internet. Copiii cuplului au asistat la măcel

„În urma coliziunii dintre două autoturisme, patru persoane au rămas încarcerate. Pompierii militari au extras victimele şi le-au predat cadrelor medicale şi paramedicale aflate la faţa locului. Din nefericire, pentru una dintre victime, o tânără de 24 de ani, nu s-a mai putut face nimic, aceasta având leziuni incompatibile cu viaţa”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Alin Găleată.

Cele trei persoane implicate în accident au fost transportate la Unitatea Primire Urgențe a Spitalului Județean Suceava cu răni grave.

Astfel, un tânăr de 17 ani a ajuns în stop cardio-respirator cu manevre de resuscitare în curs, politraumatizat, traumatism cranio-cerebral grav, contuzii pulmonare, multiple fracturi și a rămas internat pe secția de ATI-neurochirurgie cu prognostic rezervat. Un tânăr de 24 de ani politraumatizat, cu traumatism cranio-cerebral grav, contuzii pulmonare, multiple fracturi care a rămas internat pe secția de ortopedie.

Citește și: Accidente în lanț în România în minivacanța de 1 Decembrie. Părinți și copii, morți și răniți pe șoselele țării

De asemenea, un tânăr de 21 de ani politraumatizat, cu traumatism cranio-cerebral, contuzii pulmonare, multiple fracturi, unele deschise și care a fost dus în sala de operații, la ortopedie, potrivit monitorulsv.ro.

 

 

 

DailyBusiness
România are peste 3,5 milioane de elevi și studenți, dar numărul absolvenților scade
Spynews
Zodiile care vor avea parte de o săptămână excepțională. Norocul le surâde între 6 și 12 iulie
Fanatik.ro
Adi Mutu, încântat de transferul lui Radu Drăgușin la Fiorentina: „O mișcare foarte bună!”
Capital.ro
Traian Băsescu îl acuză pe Nicușor Dan că și-a abandonat rolul de președinte: Este o cavalcadă a încălcărilor de Constituție
Playtech.ro
Șoferii care circulă fără rovinietă riscă amenzi usturătoare. Mulți află abia când primesc plicul acasă
Adevarul
De ce arborii plantați de China în cadrul amplului program de reîmpădurire cresc cu 66% mai repede decât pădurile naturale?
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un tată și-a pierdut fiul de 11 ani, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat în Mehedinți. Bărbatul este în stare gravă
iamsport.ro
Trei fotbaliști au ajuns pe ”lista neagră” a lui Dinamo! Clubul negociază rezilierea contractelor
MediaFlux
Sindicaliștii sunt nemulțumiți, după ce Bolojan a anunțat că Legea salarizării ajunge în Parlament: „Tot ce am câștigat ar putea fi anulat”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?