Oana Zăvoranu primeşte DAUNE MORALE de 10.000 de lei de la „domnul Toni”

Oana Zăvoranu primeşte daune morale de 10.000 lei de la bărbatul în casa căruia a locuit cu chirie. Vedeta a reușit să-i convingă pe magistrați că imaginea i-a fost afectată de declarațiile celui poreclit "domnul Toni".
Alina Costache
23 iun. 2015, 13:42
Oana Zăvoranu primeşte DAUNE MORALE de 10.000 de lei de la

Imaginea conteaza atunci cand esti persoana publica, iar asta a simtit-o pe pielea lui proprietarul imobilului din Dorobanti unde a locuit, in urma cu aproximativ 3 ani, chiar Oana Zavoranu. Haljini Haljin, cetateanul sarb poreclit „Tony” care detine un imobil in buricul Bucurestiului, a fost obligat de magistratii Tribunalului Bucuresti la plata unor sume reprezentand daune morale pentru diva, in urma unui proces pe care Oana Zavoranu l-a câstigat luni, printr-o sentinta definitiva, scrie cancan.ro.

Astfel, Haljin urmeaza sa-i achite Oanei suma de 10.000 de lei, si lui Razvan Dumitrescu, fostul prieten al Oanei, cu care locuia atunci, 6.000 de lei.

CITEŞTE ŞI Oana Zăvoranu l-a umilit în DIRECT pe Morar: „Rămâi tu sărac şi urât, eu vreau să fiu bogată şi frumoasă!”

Oana s-a certat cu proprietarul apartamentului in anul 2011, pornind de la banii de chirie. Ea nu mai voia sa plateasca, motivand ca a adus imbunatatiri spatiului, de care proprietarul nu ar fi tinut cont. Cand s-ar fi dus sa incaseze banii de chirie, intre ei a izbucnit un scandal, iar Oana Zavoranu l-a acuzat ca ar fi incercat sa o violeze.

Afirmatiile acide au curs de o parte si de cealalta, dar Oana l-a dat în judecată pe fostul proprietar.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Mesajul emoționant transmis de mama Rebecăi, fetița din Bacău care și-a pierdut viața: „Îngerașul meu…”
Fanatik.ro
Catastrofă pe stadion! Un fotbalist a murit după ce a fost lovit de fulger. Video
Capital.ro
Cine are dreptul să încaseze ultima pensie? Actele necesare. Termenul legal de depunere a cererii
Playtech.ro
Facturile la energie ar putea crește. Primul lucru pe care trebuie să-l verifici în contract pentru a afla dacă vei plăti mai mult
Adevarul
Europa are o "fereastră rară" să-l pună pe Putin la zid, dar riscă să o rateze din nou
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat dat dispărut din aprilie a fost găsit ÎNGROPAT în curtea... Vezi mai mult
iamsport.ro
De la finalele Champions League la afaceri în energie. Cum și-a construit Adrian Ilie viața după fotbal
MediaFlux
Rețetele nu se mai dau în fiecare lună. Toate schimbările pentru pacienți
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România