Oklahoma City, DEVASTAT de tornada „monstru” care a ucis aproape 100 de oameni GALERIE FOTO

Cea mai mare tornadă din istorie a devastat 77 de kilometri pătraţi în câteva minute. Zonele periferice ale oraşului Oklahoma au fost rase de pe faţa pământului.
Romania TV
21 mai 2013, 07:54
Oklahoma City, DEVASTAT de tornada

Oraşul Oklahoma cu 50.000 de locuitori, a fost victima unei tragedii de proporţii provocată de o tornadă-monstru, cum nu a mai fost văzută vreodată, cel puţin în Oklahoma. Diametrul „monstrului” care a măturat oraşul a fost de peste 3 kilometri, potrivit informaţiilor de presă.

Suburbiile oraşului au fost rase de pe faţa pământului. 91 de persoane au murit, între care 20 sunt copii, dintre ei fiind găsiţi morţi şapte, până în prezent. De asemenea, din 240 de răniţi, cel puţin 60 sunt copii, după cum a informat postul de televiziune 7 News pe site-ul său.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Care a fost clubul de top din România ”cel mai bogat din Europa de Est” în 1990: ”Avea 20 de milioane de dolari în cont”
Capital.ro
Adevărul despre parizer. Piedone a spus clar ce conțin mezelurile din România: E legal, dar nu e natural
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Fostul jucător al Stelei a șters pe jos cu Dobre: ”Erau pline Diviziile B și C de «dobri»! Are tupeul cât China”
MediaFlux
Referendum pentru ieșirea din NATO. O țară din UE cere votul oamenilor
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj