Orban ameninţă PSD. Cu cât vă terminaţi mai repede mandatele, cu atât mai bine pentru români. Cum l-a atacat pe Ponta

Ludovic Orban a ameninţat PSD-ul în plenul Senatului. Mai mult, după ce a fost criticat din cauza OUG privind proiectele de sănătate, premierul îi dă replica lui Victor Ponta. 
Romania TV
05 feb. 2020, 10:37
Orban ameninţă PSD. Cu cât vă terminaţi mai  repede mandatele, cu atât mai bine pentru români. Cum l-a atacat pe Ponta

„Nu dau doi bani pe afirmațiile voastre despre democrație, v-ați bătut joc de români. Sunteți doar niște viespi care nu aveți decât ac și venin pentru români. Demagogia voastră mincinoasă va fi demontată și vă veți face din nou de râs.

Cel mai tare m-a mirat că l-am auzit pe un alt lider politc că are o atitudine critică la spitalele private. Unde s-a operat, nu la un spital privat? Dar la un spital privat din Turcia.
Cu cât mai repede vă încetați mandatul, cu atât mai bine pentru România. Dacă Guvernul va cădea astăzi, va cădea în picioare”, a spus Ludovic Orban. 

Citeşte şi Victor Ponta, replică DURĂ pentru Orban: Eu m-am operat la picior, nu am fost la o clinică de dezalcoolizare

Reamintim că în 2015 fostul lider PSD, premierul Victor Ponta, a fost internat în 14 iunie la Spitalul Universitar Medipol din Istanbul, unde o zi mai târziu a fost operat la genunchiul stâng.

În şedinţa Birourilor permanente ale Camerei Deputaţilor şi Senatului s-a decis ca votul pe moţiunea de cenzură intitulată „Guvernul Orban/PNL – privatizarea democraţiei româneşti” să fie dat miercuri, de la ora 12.00. Pentru a trece moţiunea de cenzură, este nevoie de voturile favorabile a 233 de parlamentari. PSD are 202 de parlamentari şi UDMR 30.

Citeşte şi: Ludovic Orban, dezlănţuit la adresa PSD în ziua moţiunii: „L-aţi slugărit pe Dragnea! Vă este frică de democraţie”

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Soția lui Costel Corduneanu tună și fulgeră! Ce s-a întâmplat după moartea lui: ”S-ar putea să se trezească balaurul” | FOTO
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Orașul mare din Europa, vizitat de foarte mulți români, care se confruntă cu o invazie de gândaci. Insectele au ajuns și în terase sau pe pereții caselor
Capital.ro
Ion Iliescu, în stare gravă. Anunț oficial de la Spitalul SRI. Medicii l-au operat de urgență
Playtech.ro
Magazinul care ia ambalajele SGR fără a fi separate. Le pui pe toate într-un sac şi primeşti banii pe ele
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Primul lider din istorie care vorbește oficial despre ieșirea țării sale din NATO: „Neutralitatea ar putea fi mai bună”
wowbiz.ro
Celebru CHEF găsit mort în casă! Breaking news
Spynews
Cod galben de caniculă în 13 județe și în București. Harta zonelor în care temperaturile cresc până la 36 de grade Celsius
Spynews
Claudia Pătrășcanu nu se lasă! După ce a pierdut procesul cu Bianca Drăgușanu, cântăreața își încearcă încă o dată norocul în instanță
Evz.ro
Ungurii au întors armele. Lovitură năucitoare pentru Nicușor Dan
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Vulcanul a erupt! Zeci de zboruri anulate. Autoritățile au emis o alertă de grad maxim
Cancan.ro
BREAKING | Starea de sănătate a lui Ion Iliescu s-a AGRAVAT! Medicii au acționat imediat. Detalii de ultimă oră
Playsport.ro
Diplomat român bătut în Rusia și evacuat de urgență. FSB este principalul...
Capital.ro
România a pierdut un om de geniu. A scris istorie pentru țară: Ne-a dat curajul să credem în propriile vise
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Delia a fost omorâtă! Cei doi copii ai săi au fost martorii momentelor tragice! Imaginile groazei, din locul în care femeia și-a dat ultima suflare
Adriana Bahmuțeanu și-a strâns băieții în brațe, pe Maximus și pe Eduard, după multe luni de dor: „Au venit o dată la mine acasă. Cu multe emoții!”
MediaFlux
Ajutoare pe card pentru 3,5 milioane de gospodării. Anunț oficial de la Ministerul Energiei
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Începe Programul Rabla 2025: cum te poți înscrie și câți bani poți obține