Parcagii bișnițari români, expulzați din Italia după ce au fost prinși că cereau bani șoferilor în jurul stadionului Olimpico din Roma

Doi parcagii români au fost amendați și expulzați din Italia, după ce au fost prinși în timp ce cereau bani șoferilor în jurul stadionului Olimpico din Roma.
Alina Costache
26 feb. 2024, 14:52
Parcagii bișnițari români, expulzați din Italia după ce au fost prinși că cereau bani șoferilor în jurul stadionului Olimpico din Roma
Parcagii români, amendați și expulzați din Italia

Parcagii români amendați în Italia. Autoritățile italiene au intensificat controalele împotriva acțiunilor de acest fel din zona Olimpico din Roma. În timpul meciului dintre AS Roma și Feyenoord, poliția locală a efectuat verificări în zonă pentru a combate această practică ilegală.

Citește și: O femeie a fost amendată după ce soțul a filmat-o când conducea cu bebelușul de 9 luni în brațe. În trecut și bărbatul a făcut la fel

Trei persoane au fost reținute. Printre aceștia se află doi parcagii români în vârstă de 30 și 22 de ani, opriți în apropierea pieței Clodio, și un cetățean din Bangladesh îm vârstă de 40 de ani, oprit la Ponte Milvio, potrivit publicației Roma Today.

Pe lângă amenzile în valoare de aproximativ 2.000 de euro, agenții italieni au emis trei ordine de expulzare și i-au denunțat pe aceștia pentru activitatea ilegală. Toți cei trei erau recidiviști.

Citește și: Cum se aplică sancțiunile în parcările supermarketurilor. Mulți șoferi cred că pot scăpa de amendă dacă se află pe un domeniu privat

Pentru cetățeanul din Bangladesh a fost emisă o ordonanță de reținere pentru identificare, deoarece nu avea documente.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Plecări masive de la Farul: „Cheltuie 600.000 de euro cu jucători de care nu mai are nevoie”
Capital.ro
Călin Georgescu nu renunță. Cere desecretizarea documentelor privind anularea alegerilor din 2024: „Avem dreptul să știm adevărul”
Playtech.ro
La ce temperatură trebuie setat frigiderul la sfârșitul verii. Treapta care poate crește inutil consumul
Adevarul
Tradiții de Tăierea Capului Sfântului Ioan Botezătorul. Este zi de post aspru pentru ortodocși
wowbiz.ro
Iubita lui Andrei Bordeianu, mesaj sfâșietor în mediul online! Influencerul a fost implicat într-un grav accident: „O să aprind o lumânare pentru tine…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
Imagini uluitoare! Grecii au găsit-o pe Bernadette Szocs pe 'Insula Milionarilor'. Nicole Kidman a fost și ea acolo
MediaFlux
Accesul la Facebook și Instagram, INTERZIS pentru tineri! S-a semnat acordul Meta
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat