Pericol de explozie în Ploieşti. O cisternă cu 32 de tone de kerosen a fost împlicată într-un accident. Şoferul a murit

O cisternă care transporta 32 de tone de kerosen a fost implicată într-un accident rutier pe centura de est a municipiului Ploieşti. Conform primelor date, cisterna este fisurată, iar capul tractor s-a răsturnat peste un autoturism. În urma impactului o persoană este încarcerată.
Romania TV
28 sept. 2020, 13:16
Pericol de explozie în Ploieşti. O cisternă cu 32 de tone de kerosen a fost împlicată într-un accident. Şoferul a murit

UPDATE: A fost descarcerat şi şoferul care a provocat, conform primelor date, accidentul. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 32 de ani care a intrat pe contrasens şi a rămas blocat în maşină. Acesta a fost scos mort din autoturism.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Prahova, Raluca Vasiloae, accidentul s-a produs pe centura de est a municipiului Ploieşti, în zona localităţii Corlăteşti.

Citeşte şi: Un şofer beat a spulberat pe şosea o femeie care îşi ducea vaca la păscut. Animalul şi stăpâna lui şi-au pierdut viaţa

Un autoturism şi o cisternă care transporta kerosen s-au ciocnit violent. Capul tractor al cisternei s-a răsturnat peste un autoturism, cisterna prezintănd fisuri, a precizat sursa citată. 

Autorităţile care au ajuns la faţa locului au constatat că o persoană este încarcerată şi nu prezintă semne vitale. La locul accidentului au fost mobilizate două echipaje de stingere, unul de descarcerare şi unul de prim ajutor din cadrul ISU Prahova.

Traficul în zonă este blocat, a informat Poliţia Prahova.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imaginile care îți sfâșie inima! Tânărul de 19 ani care a murit în accidentul din Brăila, condus pe ultimul drum
Fanatik.ro
FCSB și Dinamo, blocate pe Arena Națională de Kanye West?! Reacția Primăriei București despre închirierea stadionului pentru un nou mega concert
Capital.ro
Amenințare directă din Rusia după atacul din Galați! Dmitri Medvedev: „Acest lucru se va întâmpla în continuare”
Playtech.ro
Câți bani ai în plus la pensia privată după creșterea record a Pilonului II. Calcul în funcție de fond
Adevarul
Majoritatea ucrainenilor susțin trimiterea de trupe pentru a apăra Polonia, țările baltice și Republica Moldova în cazul unei agresiuni ruse
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama criminalului din Târgu Jiu face declarații halucinante! Femeia nu vrea să meargă la morgă și nici la înmormântare: „Ce prostie e asta?”
iamsport.ro
Mihai Stoica a pus mâna pe telefon și i-a chemat pe jucători să semneze cu FCSB: ”Gata, e rezolvat tot!”
MediaFlux
Reacția lui Putin după drona căzută la Galați. Rusia nu dă înapoi niciun pas: ”Țările UE ar fi bine să tacă pe acest subiect”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți