Alertă maximă lângă guvernul României. Mai multe mine antipersonal, găsite la subsolul unei clădiri

O persoană a sunat la numărul de urgență și a anunțat plasarea unei bombe pe Calea Victoriei. Prin urmare Piaţa Victoriei a fost blocată, conform România TV.
Romania TV
06 mart. 2020, 17:32
Alertă maximă lângă guvernul României. Mai multe mine antipersonal, găsite la subsolul unei clădiri

UPDATE: Poliţiştii au stabilit, în urma verificărilor efectuate la clădirea din sectorul 1 unde s-a anunţat plasarea unei bombe, faptul că respectivele dispozitive găsite în subsolul clădirii, sunt mine antipersonal fără încărcătură explozibilă.

Minele au fost ridicate de specialiştii Serviciului Pirotehnic, iar poliţiştii Secţiei 1 vor continua verificările pentru stabilirea împrejurărilor în care aceste dispozitive au ajuns la respectiva adresă, a informat Poliţia Capitalei.

Citeşte şi: Alertă cu bombă la Veranda Mall a fost falsă

O persoană a anunţat faptul că într-o clădire se află mai multe bombe care vor exploda din moment în moment. Pirotehniştii se află în clădire şi efectuează verificări. Poliţiştii au reuşit să identifice apelul şi în momentul de faţă încearcă să îl găsească, dacă alarma se va dovedi a fi falsă, bărbatul riscă o amendă uriaşă.

Calea Victoriei din Bucureşti este închisă ca urmare a faptului că printr-un apel telefonic, a fost anunţată plasarea unei bombe în zonă.

Apelul a fost făcut în urmă cu puţin timp, iar poliţia şi echipajele au sosit rapid la faţa locului. Echipele cercetează dacă a fost vorba despre un apel fals sau nu. 

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Suma colosală pe care o încasează Istvan Kovacs! Câți bani câștigă la Campionatul Mondial 2026
Capital.ro
Schimbare majoră pentru șoferi din iulie 2026. Toate mașinile vor fi obligate să aibă aceste sisteme
Playtech.ro
Cât costă un plin după ultima ieftinire a carburanților. Prețurile din București, Cluj, Iași și Constanța
Adevarul
Alertă în spațiul aerian al Ungariei. Avion de pasageri interceptat la solicitarea NATO, după ce a întrerupt comunicațiile
wowbiz.ro
Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O mașină a fost cuprinsă de foc în parcarea unui bloc din Iași. Pompierii intervin de urgență
iamsport.ro
Un fost antrenor din SuperLiga, bătut în vestiar după ce i-a făcut avansuri unui jucător: 'Mi-a zis că este adevărat'
MediaFlux
Se dau pensiile pe card. La ce oră sunt alimentate conturile pensionarilor
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți