Rareş Bogdan s-a săturat: PSD & Co îi gazează în continuare pe români, în forme mai rafinate

Europarlamentarul liberal Rareş Bogdan a reacţionat pe Facebook după ce Senatul a respins OUG pe anticipate.
Romania TV
19 feb. 2020, 12:21
Rareş Bogdan s-a săturat: PSD & Co îi gazează în continuare pe români, în forme mai rafinate

Iată ce a scris europarlamentarul liberal Rareş Bogdan pe pagina sa de Facebook:

„Era de așteptat, nu? PSD & Co îi pedepsesc din nou pe români, mai ales pe cei din diaspora, nu le iartă lipsa de empatie cu grupul infracțional organizat din Kiseleff. Îi gazează în continuare, în forme mai …rafinate. Știți ceva? Eu chiar m-am săturat! Trebuie să mai facem un efort și să-i măturăm, căci au semănat nedreptate și nefericire oriunde te uiți. Unde te uiți, numai porcării, furtișaguri, clienți, pile, grupuri fiduciare. Iar sistemul semănat e pervers, dar e bine antrenat. Oare cine îi învață să mintă cu asemenea talent? Că pe ei sigur nu-i duce mintea! Îi duce, însă, să pună armate de oameni să posteze comentarii, să creeze așa-ziși curenți, iar oameni de bună credință cad în plasă. Oameni buni, vă rog, gândiți cu mintea voastră!”

Reacţia lui Bogdan vine după ce senatorii au respins, miercuri, la votul din plen, Ordonanța de Urgență privind alegerile anticipate.

Au fost 86 de voturi „pentru” (PSD, UDMR, ALDE, PMP) și 34 de „împotrivă” (PNL, USR).

Actul normativ urmează să fie dezbătut de Camera Deputaţilor, for decizional în acest caz.

Principalele prevederi ale OUG:

Românii vor putea vota la orice secție din țară sau din străinătate la parlamentare.
Numărul senatorilor și deputaților de diaspora se dublează.
Românii din afara țării vor putea vota trei zile, ca la alegerile prezidențiale.
A fost redus termenul în care se anunță data alegerilor parlamentare, de la 90 la 50 de zile.

 

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Meko, acuzat că a furat mașina pe care i-o vânduse unui băiat! Declarații halucinante
Fanatik.ro
Încă o crimă comisă de un român șochează Italia! De ce l-a ucis Victor pe cel mai bun prieten și cum a ascuns cadavrul timp de o lună: victima a deschis un subiect sensibil
Capital.ro
Sprijin financiar de până la 1.250 de lei. Statul oferă bani lunar pentru tineri. Cine primește exact și în ce condiții se acordă
Playtech.ro
Românii au luat cu asalt piaţa joburilor. Aplică în masă, dar sunt mai puţine locuri de muncă. Ce domenii mai angajează
Adevarul
Aventurile unui pompier cu doua prostituate. Lipsa erecției l-a adus în fața instanței, acuzat și de tâlhărie
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de designerul Eugen Olteanu. Ce se ascunde în spatele morții fulgerătoare la doar 42 de ani: „Ai zis că o să învingi și asta”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Incident grav la metroul din București! O bucată de tavan a căzut în tunel, între stațiile 1 Mai și Jiului
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLiga nu l-a iertat pe Gigi Becali: ”Se crede mare antrenor. FCSB are probleme din cauza lui!”
MediaFlux
Semnal de alarmă de la BNR. Inflația va crește, economia încetinește
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara