S-a aflat care a fost cauza morţii băieţelului din Pecineaga! Medicii legişti au făcut public raportul necropsiei

Iulian, băieţelul de opt ani dispărut la sfârşitul săptămânii trecute din Pecineaga, a fost găsit, vineri dimineaţă, într-un bazin de colectare aparţinând unor ferme de porci din zonă.  Medicii legişti au finalizat necropsia micuţului şi au făcut public raportul.
Iulian Tudor
08 nov. 2019, 16:13
S-a aflat care a fost cauza morţii băieţelului din Pecineaga! Medicii legişti au făcut public raportul necropsiei

Necropsia efectuată în cazul băiatului de opt ani din Pecineaga a arătat faptul că aceasta a murit înecat.

Imediat după ce a fost dat dispărut, poliţiştii au început căutarea copilului, inclusiv cu trei câini de urmă care i-au condus în zona bazinelor. Băiatul a fost identificat pe camerele video în zona unui podeţ. Potrivit, datelor din anchetă, băiatul a plecat cu rolele de acasă şi a parcurs peste un kilometru cu acestea până când a ajuns în zona celor două bazine, după care a abandonat rolele respective şi a rămas în şosete. Cel mai probabil, el ar fi alunecat în bazinul respectiv.

Ultimele imagini cu Iulian în viaţă. Camerele de supraveghere au surprins momentul în care cade în bazin VIDEO

Pompierii au acţionat cu mai multe motopompe pentru golirea bazinelor respective. Din primul bazin, acolo unde a fost descoperit trupul băiatului, a fost scos tot lichidul şi a rămas doar mâlul, vizibilitatea fiind zero. Anchetatorii voiau să aducă o pompă submersibilă în cursul zilei de vineri pentru a continua verificările, numai că trupul băieţelului a ieşit la suprafaţă.

Băiatul de opt ani din Pecineaga, dispărut la sfârşitul săptămnânii trecute, din faţa casei, a fost găsit vineri dimineaţa într-un bazin de colectare care al unor ferme de porci din zona respectivă.

Polițiștii constănţeni continuă cercetările pentru a stabili cu certitudine împrejurările dispariției și morții copilului Iulian Alexandru Bițică, băieţelului de 8 ani dispărut din localitatea Pecineaga. Având în vedere că, în această dimineață, cadavrul neînsuflețit al copilului a fost găsit într-un dintre bazinele de dejecții din apropierea comunei, oamenii legii au schimbat încadrarea dosarului penal deschis, din lipsire de libertate în mod ilegal, în ucidere din culpă.

Răsturnare de situaţie în cazul copilului găsit mort în Pecineaga. Procurorii fac cercetări pentru omor

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Fiul lui Nicolae Guță a fost prins drogat și fără permis la volan. A fost reținut de poliție
Fanatik.ro
Cu ce „mașină” se deplasează scriitorul Radu Paraschivescu. Răspunsul dat lui Ilie Dumitrescu: ”Am un 335 / Doamne apără și păzește”
Capital.ro
Lege în România. Se pierde dreptul la proprietate. Proprietarii de terenuri și locuințe nu mai pot face nimic
Playtech.ro
Cât înseamnă un baril în litri. Preţul petrolului continuă să crească, avertismentul specialiştilor
Adevarul
Operațiunea Epic Fury. SUA ar fi scufundat portavionul iranian pentru drone Shahid Bahman Bagheri. Imagini din timpul atacului
wowbiz.ro
S-a dat alarma în Covasna! Autoritățile au început căutările după ce Emil Gânj ar fi fost văzut într-o pădure
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Circulație OPRITĂ pe A7! Accident CUMPLIT acum... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul finanțator din Liga 1 e convins că România nu va ajunge la Mondial: ”Cu Lucescu cel Bătrân și căpitanul Hagi jr? Lăsați-vă speranțele la poarta Stambulului!”
MediaFlux
Secretul bine ascuns de Donald Trump. De ce i-au făcut pastorii creștini slujbă la Casa Albă VIDEO
stirilekanald.ro
Bărbat ucis de propriul frate și aruncat în...
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj