Scarlett Johansson: Pornografia poate fi plăcută şi utilă!

Scarlett Johansson a declarat într-un interviu acordat pentru ediţia britanică a revistei Marie Claire că vizionarea de filme pornografice poate fi o activitate plăcută şi utilă, atât pentru bărbaţi, cât şi pentru femei.
Romania TV
10 nov. 2013, 13:47
Scarlett Johansson: Pornografia poate fi plăcută şi utilă!

Să te uiţi la filme porno sau să nu te uiţi la filme porno – aceasta este o chestiune dezbătută intens în societate de mai multe decenii şi care nu dă niciun semn că ar putea fi tranşată prea curând”, se afirmă la începutul articolului publicat pe site-ul tabloidului Daily Mail.

Scarlett Johansson a abordat cu mult curaj această temă controversată şi s-a pronunţat cu tărie în favoarea vizionării de filme porno, în compania unui partener.

Actriţa în vârstă de 28 de ani, care este logodită cu jurnalistul francez Romain Dauriac, a spus: „Cred că pornografia, la fel ca alte lucruri, poate fi ceva plăcut. Poate fi utilă, atât pentru bărbaţi, cât şi pentru femei”.

Totuşi, Scarlett Johansson a recunoscut că astfel de producţii trebuie vizionate cu anumite limite.

Citeşte şi Topul celor mai bine plătite actriţe de la Hollywood

Referindu-se la personajul principal, Jon, din noul ei film, „Don Jon”, actriţa americană a spus: „Dacă aş descoperi că iubitul meu se uită atât de mult la filme porno, aş fi cu siguranţă complet şocată”.

Actriţa joacă în „Don Jon” rolul unei tinere din New Jersey, care iubeşte comediile romantice, adoră hainele strâmte şi speră să îl „modeleze” pe un bărbat după gustul ei pentru ca acesta să devină un partener de cuplu perfect.

Scarlett Johansson a realizat cu această ocazie şi un pictorial pentru ediţia britanică a revistei Marie Claire. Pe coperta publicaţiei, vedeta americană poartă o bluză din dantelă roşie.

Actriţa americană a fost destul de ocupată în ultimele luni. Astfel, ea încheiat de curând filmările de la „Captain America: The Winter Soldier” şi va filma în curând al doilea film din seria „The Avengers”, care se va intitula „The Avengers: Age Of Ultron”.

Totodată, Scarlett Johansson a filmat o reclamă pentru brandul Dolce & Gabbanna, regizată de Martin Scorsese, în care a apărut alături de Matthew McConaughey.

DailyBusiness
Nicușor Dan, înainte de Summitul NATO: România cere ca importanța Mării Negre să fie inclusă în declarația finală
Spynews
Tzancă Uraganu, copleșit după moartea lui Doru de la Constanța. Ce știa despre problemele cu care se confrunta
Fanatik.ro
Alexandru Țiriac, reacție neașteptată după ce Simona Halep și Dorin Mateiu s-au afișat în public. Cum a numit-o pe fosta tenismenă
Capital.ro
Pensia poate fi suspendată chiar și după ce a fost aprobată. Situațiile prevăzute de lege pe care mulți pensionari nu le cunosc
Playtech.ro
Pleci în vacanță în străinătate? Documentul medical pe care trebuie să îl ceri dacă nu ai primit cardul european
Adevarul
Satul de la Dunăre care a cucerit mii de cehi. „Vin de la o mie de kilometri, dar pentru ei este ca o întoarcere acasă”
wowbiz.ro
A fost făcută publică cauza morții lui Gabi Mureșan! Cum au reușit pompierii să găsească trupul regretatului fotbalist
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un arbitru exclus de FIFA la Cupa Mondială 2026 s-a stins din viață la 38 de ani, în condiții suspecte
iamsport.ro
Radu Banciu l-a distrus pe Marius Lăcătuș: ”Dacă va fi antrenată de prostul ăsta...”
MediaFlux
Probleme cu pensia pentru jumătate dintre pensionari. Anunț îngrijorător de la Casa de Pensii
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?