Șocul trăit de un bărbat când a ajuns la casa de marcat cu coșul de cumpărături. Explicația halucinantă oferită de casieriță

Prețurile la majoritatea produselor au crescut considerabil în ultima perioadă. Mulți români fac eforturi deosebite atunci când merg la cumpărături și caută de fiecare dată să găsească cele mai bune oferte.
Alina Costache
24 apr. 2023, 18:07
Șocul trăit de un bărbat când a ajuns la casa de marcat cu coșul de cumpărături. Explicația halucinantă oferită de casieriță

Un bărbat din Sibiu a avut parte de un adevărat șoc în timp ce se afla la un magazin. Bărbatul a mers la casa de marcat ca să facă plată, însă suma pe care a fost nevoit să o plătească l-a scos din sărite.

A făcut o postare pe rețelele sociale în care a povestit că a cumpărat o pungă de detergent care la raft era 123,90 de lei. Odată ajuns la casa de marcat a observat că prețul era de 166,90 de lei. Bărbatul a mers să ceară explicații casieriței, iar ea l-a trimis la biroul de informații, însă nu a fost lămurit nici acolo.

Citește și Trăim vremuri grele. O femeie gătește în mașina de spălat vase și decojește fructele în supermarket, pentru a economisi bani

Șocul trăit de un bărbat când a ajuns la casa de marcat cu coșul de cumpărături. Explicația halucinantă oferită de casieriță

Bărbatul a dorit neapărat să le povestească și urmăritorilor săi ce s-a întâmplat pentru ca nimeni să nu mai treabă printr-o astfel de situație.

„Am cumpărat un detergent al cărui preț la raft era de 123,90 lei, la casă după ce am primit bonul am văzut pe bon un preț de 166,90 lei ?!?!

Caserița m-a îndrumat spre biroul de informații; acolo am primit informația că eu am achiziționat, de fapt, un produs de 14 kg nu de 12 kg cât este afișat pe etichetă și din această cauză am achitat 43 lei mai mult … M-am întors la raft, unde, surpriză: printre pungile de 14 kg al căror preț nu era afișat (nu era etichetă cu acest produs), am descoperit și pungi de 12 kg …

„Jenante” explicațiile celor doi tineri care au venit acolo …

De ce NU era nici o etichetă cu prețul pachetului de 14 kg !?!?! S-o fi pierdut ?! De ce ?! De ce erau acolo expuse două produse (ca imagine identice) la care era afișat doar un preț? Prețul pe kg la punga mai mare este cu aproape 2 lei/kg mai mult”, a fost mesajul transmis de bărbat pe rețelele de socializare.

Citește și Faci cumpărături la supermarket si mai şi primeşti bani de la casă! De când se aplică măsura

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Destinația de vacanță în care au ajuns Andreea Bălan și Victor Cornea după nuntă. A fascinat-o pe artistă
Capital.ro
Capcana permisului de conducere românesc în Spania. Românilor cu rezidență de peste 6 luni li se poate imobiliza mașina
Playtech.ro
Cum au dispărut 15.000 de lei din telefonul unui client urcat într-un taxi din București. Ce trebuie să faci imediat dacă păţeşti aşa ceva
Adevarul
Scenariul „Eugen Tomac premier” - O mișcare de compromis cu risc în Parlament. Analiștii avertizează: Are legătură cu frica de anticipate
wowbiz.ro
El este băiețelul de 4 ani ucis de un câine de pază! Martorii fac declarații șocante despre tragedie: „L-a văzut pe cameră”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce a ieșit la iveală după tragedia din Buzău, unde Teo a fost mușcat de un câine. Familia acuză proprietarul stânei de mușamalizare: „Acel câine ar fi fost dezlegat”
iamsport.ro
”Mâine pleci acasă!”. L-a sfidat în față pe Gică Hagi, iar ”Regele” s-a înfuriat: ”E prima oară în cariera mea!”
MediaFlux
Putin va fi dat jos de la putere. Gruparea secretă care pregătește revoluția în Rusia
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi