Sorana Cîrstea relaţie amoroasă tumultoasă! A fost cerută în căsătorie de miliardarul care a divorţat în urmă cu câteva luni

Sorana CÎrstea, în vârstă de 30 de ani, este una dintre cele mai populare jucătoare de tenis din circuitul WTA, însă nu mulţi ştiu că aceasta s-a logodit recent cu Ion Alexandru Ţiriac, fiul fostului sportiv şi actual om de afaceri. 
Romania TV
22 iul. 2020, 19:18
Sorana Cîrstea relaţie amoroasă tumultoasă! A fost cerută în căsătorie de miliardarul care a divorţat în urmă cu câteva luni

Sorana Cîrstea, numărul 75 în lume, şi-a oficializat relaţia cu fiului lui Ţiriac, în vârstă de 43 de ani, care a divorţat acum câteva luni. Din moment ce acesta a cerut-o deja în căsătorie, vestea că cei doi formau un cuplu încă de când miliardarul era căsătorit s-a aflat repede.

Ion Alexandru a divorțat recent de soţia sa, Ileana Lazariuc, alături de care a avut o căsnicie de 10 ani. 

Citeşte şi: Ion Ţiriac extinde complexul rezidenţial Stejarii Country Club. Magnatul construieşte încă 200 de apartamente

„Sorana are un inel superb pe deget de câteva luni. Este foarte discretă atunci când vine vorba despre viața ei, însă apropiații știu că este un inel de logodnă primit de la Ion Ion. Ei sunt împreună de aproape trei ani și se iubesc foarte mult. Decizia de a forma o familie nu este una luată în gravă, ci gândită foarte bine de amândoi”, au spus niște apropiați ai celor doi, potrivit impact.ro.

În trecut, Sorana Cîrstea a avut o relație cu columbianul Santiago Giraldo, din 2014 până în 2017. Sud-americanul, acum în vârstă de 32 de ani, este tenismen profesionist, momentan aflat pe locul 295 în topul ATP.

Citeşte şi: Ion Ţiriac a încercat să îl impresarieze pe Michael Schumacher. Cum l-a refuzat pilotul: Nu schimbi o echipă câştigătore

Românca încearcă în această perioadă și o revenire de efect în lumea tenisului. În urmă cu o lună, Cîrstea și-a angajat un nou preparator fizic, în persoana lui Teo Cercel, omul concediat de Simona Halep la începutul anului 2020.

Prin această mutare, Sorana încearcă să își pregătească întoarcerea în forță în circuit, după pandemia de coroanvirus. Ultimul meci al Soranei a fost în februarie, la turneul de Doha. Atunci a pierdut cu Elena Rybakina, scor 6-3, 3-6, 1-6.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Jobul extrem de bănos din cauza căruia fiica unui celebru fost fotbalist din Premier League s-a certat cu familia. Câștiga 115.000 de euro lunar
Capital.ro
Mircea Lucescu s-a stins din viață. Fostul selecționer a murit astăzi la vârsta de 80 de ani
Playtech.ro
Cele trei zile din Săptămâna Mare în care nu este bine să speli
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
O viață închinată fotbalului. Mircea Lucescu, momente din cariera sa incredibilă
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj