STEFAN HRUSCA va sustine un concert la Teatrul National Bucuresti pe 8 iunie

Cel mai iubit interpret de muzica folk si de colinde din Romania lanseaza un nou album, cu ocazia caruia va sustine si un concert la Teatrul National Bucuresti, pe 8 Iunie 2015. 
Romania TV
26 mart. 2015, 12:36
STEFAN HRUSCA va sustine un concert la Teatrul National Bucuresti pe 8 iunie

Celebrul cantautor a pregatit pentru fanii sai un nou album, cu melodii de inspiratie folclorica, din zona Maramuresului, a Bihorului, a Muresului, etc… Acesta se va numi „Cantece de-acasa” si va fi lansat in luna mai a acestui an, in luna imediat urmatoare artistul pregatind pentru fanii din capitala un concert ce va contine piese de pe noul album, dar si cantece mai vechi, hituri deja consacrate ale indragitului artist…

„Am simtit nevoia sa inregistrez acest disc de ceva timp; e un proiect de suflet care sper sa ajunga la inimile dumneavoastra, celor care m-au ascultat cu drag de 33 de ani incoace. Sunt cantece vechi, inegalabile, cu care am crescut sau pe care le-am descoperit si indragit in multele mele calatorii si de care m-am simtit aproape. O apropiere pioasa si mereu fascinata de esenta acestui neam al nostru, cu durerea si intelepciunea sa fara sfarsit, dar si cu acel har nebanuit al sau de a rosti in aceeasi masura gandurile si adevarurile fiecaruia dintre noi. Daca le stiti, cantati-le! Daca nu, ascultati-le! Vi le daruiesc intru pretuire si atenta pastrare…” a declarat Stefan Hrusca.

Biletele au urmatoarele preturi:
– 120 lei (Categoria VIP)
– 100 lei (Categoria 1)
– 80 lei (Categoria 2)

Biletele se gasesc in reteaua BILETOO, la Teatrul National Bucuresti, in Librariile Librarium si Eminescu, la magazinele Flanco, Muzica, Palatul National al Copiilor si magazinul BiletFan – Statia de metrou Unirii 1.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
România, drum infernal pentru Campionatul European! UEFA a schimbat radical preliminariile Euro și Liga Națiunilor. Care e „grupa morții” pe care o vom avea la fiecare tragere la sorți
Capital.ro
Nicușor Dan a semnat decretul. Președintele a promulgat cea mai importantă lege pentru România
Playtech.ro
Ţara în care preţurile au crescut de şase ori într-un singur an. România, pe primul loc în Europa la inflaţia pe aprilie. Grafic al scumpirilor în întreaga lume
Adevarul
Cum este văzută reforma AEP care presupune concedieri masive, noi legi pentru partide și reguli dure pentru publicitatea politică
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Fostul campion al României s-a mutat în Elveția și s-a apucat de Uber: ”Câștig mai mulți bani decât în fotbal”
MediaFlux
Înălțarea Domnului 2026. Tradiții și obiceiurile pentru 21 mai. Ce este interzis
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi