Supermarketul din care poți cumpăra căpșuni la bucată. Cât costă o singură căpșună: ”E cea mai bună pe care am mâncat-o”

Deși pare greu de crezut, există un supermarket în care clienții pot cumpăra căpșuni la bucată. Prețul este destul de piperat, iar mulți s-au întrebat de ce ar da cineva atât de mult pe un singur fruct. Locul s-a umplut rapid de influenceri, care spun că această căpșună este cea mai gustoasă pe care au gustat-o vreodată.
Alina Costache
12 mart. 2025, 09:06
Supermarketul din care poți cumpăra căpșuni la bucată. Cât costă o singură căpșună: ”E cea mai bună pe care am mâncat-o”

Supermarketul din care poți cumpăra căpșuni la bucată. Se află în California și este cunoscut pentru smoothie-urile delicioase pe care le vinde de câțiva ani. Acum, a ajuns viral pe rețelele de socializare după ce a anunțat că vinde căpșuni la bucată.

Supermarketul din care poți cumpăra căpșuni la bucată. Locul s-a umplut de influenceri

O singură căpșună costă 18,99 dolari americani, adică în jur de 86 de lei românești. Aceasta este importată din Kyoto, Japonia. În timp ce mulți cetățeni de rând sunt revoltați de prețul extrem de mare pe care îl are o singură căpșună, influencerii s-au îmbulzit pentru a gusta fructul. Astfel, TikTok-ul și Instagramul s-au umplut de reels-uri.

Citește și Ce ingredient trebuie să folosești atunci când speli căpșunile pentru a le menține proaspete

Printre influencerii care au cumpărat celebra căpșună s-a aflat și Alyssa Antoci, în vârstă de 22 de ani, nepoata proprietarilor lanțului de magazine. Aceasta s-a filmat în timp ce mânca fructul și a pus filmulețul pe rețelele de socializare.  Filmulețul a strâns rapid peste 15 milioane de vizualizări.

„Uau, aceasta este cea mai bună căpșună. Este o nebunie”, a spus tânăra.

Aceasta a fost criticată de unii, în timp ce alții au fost curioși și au mers să cumpere și ei căpșuni de la celebrul lanț de magazine.

Citește și Ingredientul care va dispărea din magazine din 2025. Clienții nu îl vor mai găsi pe nicăieri

„Căpșunile sunt culese la vârf și ajung pe rafturile de la Erewhon în 24-48 de ore”, a declarat un reprezentant pentru Erewhon pentru TODAY.com, potrivit dcnews.ro. 

Reamintim că în luna ianuarie, un kilogram de căpșuni de import se vindea în piețele din România cu 64 de lei. Pe lângă căpșuni, și-au mai făcut loc pe tarabe și cireșele din Argentina care costau 169 de lei kilogramul.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Jucătorul cheie de la Dinamo a plecat după ce Kopic nu i-a dat voie să meargă la înmormântarea tatălui: “Nu voi mai putea lucra niciodată cu mister!”
Capital.ro
Taxă pentru proprietarii de locuințe sau terenuri. Banii se achită anual. Lege în toată Europa, inclusiv în România
Playtech.ro
Turiștii au făcut topul celor mai neprietenoase orașe din Europa. Unele sunt pline de români. „Nu ne mai întoarcem acolo”
Adevarul
Un român a câștigat al doilea mandat de primar într-o localitate din Germania. Dominic Fritz: „E și o victorie a valorilor europene”
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Șeful CCA, avertisment uluitor pentru arbitri: ”Anul ăsta să nu vorbiți la telefon!”
MediaFlux
Pensie și concediu pentru cei care au grijă de membrii familiei. Ce prevede Statut european al îngrijitorilor
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți