Surpriză mare în Liga 1: Corona Braşov – Steaua 1-1

Steaua a obţinut doar o remiză cu nou-promovata Corona Braşov. Singurul gol al Stelei a fost reuşit dintr-un penalty discutabil, iar Corona a ratat o ocazie uriaşă în prelungiri.

02 nov. 2013, 20:21

Rezultat-bombă în Liga 1. Corona Braşov a obţinut o remiză istorică în faţa campioanei Steaua. Golurile au fost marcate de Szukala ’15 (autogol) pentru gazde şi Stanciu ’70 (penalti) pentru oaspeţi. A fost ultimul meci al echipei lui Reghecampf înainte de meciul FC Basel de săptămâna viitoare.

Citeşte şi

Măsură neaşteptată anunţată de Steaua. Fanii sunt contrariaţi

Într-un alt meci din Liga 1, formaţia Pandurii Târgu Jiu a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa FC Vaslui. Golurile au fost marcate de Momcilovici ’29 pentru gazde şi Antal ’66, ’90+2 pentru oaspeţi, iar Pandurii au evoluat în inferioritate numerică mai bine de o repriză.