Suspiciune de coronavirus în Bucureşti. Un profesor acuză simptomele virusului ucigaş. Ambulanţa a intervenit la ŞCOALĂ

Medicii de pe ambulanţă au intervenit de urgenţă, astăzi, la Liceul Tehnologic pentru Nevăzători "Regina Elisabeta" din Bucureşti, după ce un profesor acuză simptomele coronavirusului.
Romania TV
25 feb. 2020, 09:56
Suspiciune de coronavirus în Bucureşti. Un profesor acuză simptomele virusului ucigaş. Ambulanţa a intervenit la ŞCOALĂ

Cadrul didactic s-a întors recent din Bologna şi a acuzat febră şi imunitate scăzută în momentul în care s-a prezentat la serviciu. O ambulanţă a ajuns de urgenţă la instituţia de învăţământ, iar medicii urmează să stabilească dacă acesta este infectat cu virusul din China.

Citeşte şi: nu se spune despre epidemia de coronavirus! Un număr IMPRESIONANT de persoane s-au vindecat

Ştire în curs de actualizare 

Elevi evacuaţi din cauza virusului ucigaş în Bacău

Scandal de proporții la căminul unui liceu din Bacău. Părinții elevilor cazați acolo s-au revoltat după ce Prefectura a decis evacuarea copiilor pentru a face loc eventualilor suspecți de contaminare cu periculosul coronavirus.â

Părinții elevilor cazați în căminul Colegiului Tehnic de Comunicații din Bacău au făcut scandal după ce copiii lor au fost evacuaţi pentru a se face un centru de carantină pentru suspecții de coronavirus.

Inițial oamenii au mers în fața liceului să protesteze. Acolo și-au făcut apariția poțițiștii și jandarmii pentru a calma spiritele. Pentru că nu au rezolvat nimic, oamenii furioși au mers la Prefectură unde era o sedință de urgență.

Părinții i-au reproșat prefectului că elevii au fost scoși în stradă fără ca ei să fie anunțați. O altă nemuțumire este că acel cămin se află într-o locație populată, iar persoanele suspecte ar trebui să stea în zone izolate.

Prefectul le-a promis părinților revoltați că astăzi se va întruni din nou Comitetul Județean pentru Situații de Urgență și se va încerca să se găsească altă soluție.

 
 


DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
Este oficial! Când începe Insula Iubirii - Reuniuni la Antena 1
Fanatik.ro
El este omul care l-a recomandat pe Graovac la Rapid! E din ce în ce mai implicat în transferurile giuleștenilor
Capital.ro
Prețuri carburanți miercuri, 1 iulie. Unde alimentezi cel mai ieftin la început de lună
Playtech.ro
Calculatorul care îţi arată exact anul în care ieşi la pensie în funcţie de vârstă. E cea mai simplă variantă
Adevarul
Blestemul mortal din farfuria țăranului: Ce mâncau românii înainte de mămăligă și cum a provocat aceasta o criză națională
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat și-a pierdut viața în Ilfov, în urma furtunii de marți seară. Un copac a căzut peste mașina în care se afla
iamsport.ro
Doliu în fotbalul românesc! A murit Radu Mărginean, fostul jucător al celor de la CFR Cluj și UTA, la doar 43 de ani. Motivul decesului
MediaFlux
Horoscop 1 iulie 2026. Luna începe cu surprize uriașe! O zodie primește vestea pe care o aștepta de mult, iar alta trebuie să ia o decizie crucială
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?