Tragedie rutieră în Bacău. Doi morţi şi trei răniţi, intervin şase ambulanţe

Un accident rutier în urma căruia două persoane au decedat s-a produs, duminică, în localitatea Filipeşti, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bacău, maiorul Andrei Grecu.
Daniel Spătaru
11 apr. 2021, 18:08
Tragedie rutieră în Bacău. Doi morţi şi trei răniţi, intervin şase ambulanţe

În accident au fost implicate două autoturisme, potrivit ISU Bacău.

Erau patru persoane într-un autoturism, dintre care două decedate şi două încarcerate, şi într-un alt autoturism o persoană încarcerată„, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bacău.

Citeşte şi Accident mortal în Arad. Două persoane şi-au pierdut viaţa, după ce o maşină s-a răsturnat într-un canal

La faţa locului sunt prezente patru ambulanţe de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă, două ambulanţe SMURD de la Bacău şi Neamţ şi două echipaje de descarcerare din cadrul ISU.

Poliţiştii rutieri se află la faţa locului şi efectuează cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul.

Citeşte şi Accident cu doi morţi şi trei răniţi provocat de un tânăr de 18 ani care s-a urcat beat la volan

Tot duminică, doi motociclişti au fost răniţi grav, în două accidente produse în judeţul Argeş, pe DN 73 şi DN 7C. Potrivit informaţiilor furnizate de Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş, primul accident s-a înregistrat pe DN 73, în localitatea Mihăeşti.

Din verificările preliminare efectuate de poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Câmpulung s-a stabilit că un bărbat de 53 de ani (…), care conducea o motocicletă pe DN 73, din direcţia Piteşti către Câmpulung, în împrejurări ce urmează a fi stabilite în urma cercetărilor, ar fi pierdut controlul asupra direcţiei de deplasare şi s-ar fi dezechilibrat, căzând pe carosabil. În urma evenimentului, motociclistul a fost preluat inconştient de către echipajele medicale„, precizează IPJ Argeş.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
Simona Sensual, chemată la parchet! Ce i s-a întâmplat fostei asistente TV
Fanatik.ro
S-a aflat! Care este, de fapt, salariul lui Kyros Vassaras, șeful CCA. Exclusiv
Capital.ro
Nu se va mai achita impozit pentru aceste autovehicule. Românii care ar putea beneficia și de sprijin financiar: Sunt justificate aceste demersuri
Playtech.ro
Rolul scutului NATO de la Deveselu. Cum funcţionează sistemul de apărare antirachetă
Adevarul
Războiul din Iran lovește în investițiile românilor din Dubai. Economist: „E un avertisment că anumite lucruri s-ar putea întâmpla”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Două mașini s-au izbit violent într-un cartier din Ploiești. O tânără de 19 ani și-a pierdut viața în ciuda eforturilor salvatorilor
iamsport.ro
Lovitură de teatru! Ionuț Chirilă a luat decizia după ce a negociat cu echipa din Ștefan cel Mare
MediaFlux
Război în Orientul Mijlociu: Armata israeliană, lovituri în Teheran și Beirut. Invazie terestră în Liban. Iranul continuă atacurile asupra aliaților SUA
stirilekanald.ro
VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj