"U" Cluj - Astra 3-4 după prelungiri în optimile de finală ale Cupei României. Gazdele au condus cu 3-0!

Publicat: Miercuri, 31 Octombrie 2018 21:32 // Actualizat: Miercuri, 31 Octombrie 2018 21:32 // Sursa: romaniatv.net

Astra s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României după ce a învins, în deplasare, cu 4-3 după prelungiri, divizionara secundă  "U" Cluj, într-un meci în care a revenit după ce a fost condusă cu 3-0!

"U" Cluj a marcat prin Abrudan 2 şi Taub 5, 8, iar pentru Astra au înscris Llullaku 14p, 76, Cordoş 24a şi Sepsi 99a. În minutul 88, de la gazde a fost eliminat Abrudan, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Cupa României, optimi de finală, REZULTATE

Marţi

Turris-Oltul Turnu Măgurele - CSU CRAIOVA 1-4

HERMANNSTADT - FC Voluntari 3-0

CSM Poli iaşi - VIITORUL 2-2, 3-5 d.l.d.

Miercuri

CS Mioveni - SEPSI 0-5

"U" Cluj – ASTRA GIURGIU 3-4 d.p.

Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj, ora 21:45 (Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus)