Un român a băut o ladă de bere ca să „dea afară” vaccinul. Povestea incredibilă spusă de un medic din Suedia

Un medic român din Suedia povesteşte că un român care s-a vaccinat împotriva coronavirusului pentru a putea călători în străinătate a băut o ladă de bere ca să "dea afară" vaccinul.
Filip Stan
27 oct. 2021, 15:35
Un român a băut o ladă de bere ca să

Un român a băut o ladă de bere ca să „dea afară” vaccinul, povesteşte medicul Laura Ghibu pe pagina de Facebook. Medicul stabilit în Suedia spune că după ce a consumat alcool, bărbatul a început să se simtă ameţit şi a dat vina pe vaccin.

Un român a băut o ladă de bere ca să „dea afară” vaccinul

Citeşte şi Gheorghiţă: „Dacă păstrăm ritmul actual, la final de an vom depăși 70% din populație vaccinată”

„Azi am vorbit cu un pacient care era foarte împotriva vaccinului. Știa pe de rost tot punctajul: control, moarte, experiment, virusul nu există, știți voi.

Azi mi-a spus că s-a vaccinat fiindcă trebuia să plece într-o delegație în străinătate și nu voia “să-i bage ăia bețe în nas și să-i slăbească creierul”.

Apoi mi-a spus că după vaccin s-a dus acasă și a băut o ladă de bere ca să “dea vaccinul afară”! Și că după aia s-a “simțit amețit” din cauza “drăciei ăleia”.

Am încercat să-i explic că vaccinul nu poate fi “dat afara cu bere” și că amețeala depinde cu cea mai mare probabilitate de cantitatea de alcool pe care o avea în sânge. Nu m-a crezut. Oricum l-am felicitat pentru alegere”, a povestit medicul român pe pagina de Facebook.

Citeşte şi Un centru de vaccinare anti-Covid din Prahova a rămas fără doze. Prefectura le recomandă cetățenilor să se programeze pe platformă

O persoană a comentat la postarea medicului şi a spus că are în jurul său 5 persoane „total antivacciniste, dar care s-au vaccinat fix din același motiv: să plece în străinătate”.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Gigi Becali, furios pe Mircea Lucescu după înfrângerea României: “Bagă-l pe Baiaram! Patru schimbări trebuiau făcute la pauză cu turcii ăștia de 2 lei!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. În ce zi se dau ceasurile înainte cu o oră. Are efecte ascunse asupra organismului
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj