Astra – Chiajna 1-0: Giurgiuvenii atacă din nou cupele europene

Astra Giurgiu a învins Concordia Chiajna, scor 1-0, în Liga I; de la gazde a fost eliminat Chipirliu, în minutul 88

09 aug. 2017, 16:03

Formaţia Astra Giurgiu a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a V-a a Ligii I, în care de la gazde a fost eliminat Bogdan Chipirliu în minutul 88.

Golul a fost marcat de Ioniţă, în minutul 21, cu un şut la colţul lung de la aproximativ 10 metri, după o pasă lungă de la Balaure.

În minutul 88, de la Astra a fost eliminat Chipirliu, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Jucătorii Concordiei Chiajna au acuzat spre finalul jocului un henţ în careu şi au cerut penalti, însă fără succes.

Astra Giurgiu: Iliev – Belu, Polczak, Bejan, Radunovici – Mrzljak, Poljak (Moise ’46) – Balaure, Ioniţă (V. Gheorghe ’78), Marquinhos – Le Tallec (Chipirliu ’57). Antrenor: Edward Iordănescu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean – Răsdan (Fota ’46), Tipurici, Albu, Bucurică – Spehar (Deaconu ’46), Kortzorg – Grădinaru, Cristescu, Răducanu (Batin ’62) – Pena. Antrenor: Vasile Miriuţă.

Cartonaşe galbene: Chipirliu ’80, ’88, Iliev ’90+6.

Cartonaş roşu: Chipirliu ’88.

Arbitri: George Rădulescu – Mircea Orbuleţ, Adrian Popescu – Lucian Rusandu.

Observatori: Constantin Stătescu, Eduard Dumitrescu.