CSU CRAIOVA-DINAMO 2-1 în etapa a 12-a din Liga I. VEZI CLASAMENTUL

CSU CRAIOVA-DINAMO 2-1. CSU Craiova s-a impus, luni, la Drobeta Turnu Severin, în faţa lui Dinamo, scor 2-1 în ultimul meci al etapei a 12-a din Liga I.

17 oct. 2016, 19:20

CSU CRAIOVA-DINAMO 2-1. După o primă repriză fără goluri, în partea a doua a jocului cele două echipe au dat drumul la robinet și n-au oferit doar ocazii, ci și reușite. Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 55 cu o execuție de geniu. L-a lobat pe Brănescu, care s-a rezumat doar să privească. Sergiu Hanca a înscris primul gol pentru Dinamo în minutul 62, când a făcut ce a vrut cu apărarea Craiovei. În minutul 72 o centrare a lui Brigeag l-a păcălit pe Brănescu și a intrat în plasă.

CSU CRAIOVA-DINAMO 2-1. Situația devine dramatică pentru Dinamo, care a ajuns la a 3-a înfrângere consecutivă în Liga 1. Este pe locul 8, cu 16 puncte și s-a distanțat de formațiile din play-off.

CSU CRAIOVA – DINAMO 2-1 (0-0)

Au marcat: Ad. Ivan 55, Briceag 72 / Hanca 62

CSU Craiova: Calancea – Briceag, Acka, Kay Silveira, Vătăjelu – Popov (Madson 57, Kelic 75), Zlatinski – A. Ivan, Nuno Rocha, Băluţă – Măzărache (Bancu 80).

Dinamo: Brănescu – Corbu, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Hanca (Nemec 72), Busuladzic, D. Nistor – D. Rotariu (May 86), Gnohere, Val. Lazăr (P. Petre 80).

Tot luni, ACS POLI TIMIŞOARA – VIITORUL 1-0.